Wybór klawiatury bezprzedowowej (trackball czy touchpad)

Witajcie!

Niedawno podłączyłem sobie komputer pod nowo zakupiony telewizor i z odległości od mojego łóżka wszystko bardzo czytelnie widać, więc wpadłem na pomysł aby kupić sobie jakiś bezprzewodowy kontroler do obsługi komputera. W oko wpadły mi dwie propozycje, lecz zupełnie odmienne… Mianowicie chodzi o klawiatury ART AK-66 (trackball) oraz LOGITECH K400 (touchpad). Posiadam już jedną klawiaturę od firmy ART i jestem bardzo zadowolony więc co do firm zastrzeżeń nie mam, chodzi mi tylko która lepiej sprawdzi się w takim zastosowaniu jak pisanie prac, udzielanie się na forum (no ogólnie obsługa internetu). Obie klawiatury mają jakieś zalety ale chcę kupić to co na pewno się sprawdzi. :wink:

Proszę o podanie sugestii i z góry dziękuje za pomoc.

Według mnie lepszy jest touchpad, jakoś trackball mnie odrzuca nieco, może dlatego, że z niego nigdy nie korzystałem… :razz:

Ale tak dokładniej przemyślałem sprawę to ja często strony przewijam, a do tego dobry jest scroll (rolka) którą ma klawiatura AK-66. Ciekawi mnie tylko jak się sprawdza trackball, bo w niej jedynie tego się obawiam…