Wybór komputera do gier

Witam, poszukuję gotowego już komputera, głównie do gier (np. Wiedźmin 2, Gothic III, GTA IV). Komputer maksymalnie do 3000zł.

http://www.vobis.pl/oferta/komputery/ko … power.aspx

czy

http://www.vobis.pl/oferta/komputery/ko … _star.aspx ?

Który z tych dwóch byłby lepszy i dlaczego?

Potrzebowałabym też monitora, cena max. 500zł, około 22". Jaki polecacie?

Z góry dzięki.

Yuliya

Kupowanie desktopa w Vobisie wysoce się nie opłaca. To już tutaj masz o wiele sensowniejszy zestaw za ~2700 http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … 1?page=0,7 plus jakaś obudowa i nadal wychodzi poniżej 3000. Bo na tamtych zestawach to o działanie Wieśka bym się martwił. Na tej samej stronie masz jakieś przykładowe monitory.

Do gier żaden

Za tą cene złożysz sobie bardziej wydajną maszyne

Ok, dzięki. Jeśli zakupiłabym już wszystkie części, gdzie mogłabym go złożyć? I za ile? W najzwyklejszym serwisie komputerowym? Dodam, że orłem w składaniu nie jestem i nie chciałabym niczego popsuć :wink:

Poskładaj sobie komputer z częsci wybranych przez forumowiczów i w danym sklepie,w którym składasz zamówienie wszystko ci złożą

Tych propozycji podanych z Vobisu nie można nazwać komputerami.

Polecam ci taki zestaw, możesz zamówić w tym sklepie:

i5-2500k / ASRock P67 PRO3 / Scythe Yasya / GoodRam 4GB DDR3 / Samsung 1TB F3 / MSI GTX560 / SilentiumPC Gladius 800 / XFX Core 550W

@DOWN

No oczywiście nie wiem czy procek będzie kręcony ale jest on najlepszy w tej cenie. Jeśli Yuliyelayunia nie ma takiego zamiaru to można wziąć bez literki “K” (co jednak byłoby grzechem :stuck_out_tongue: )

Zestaw w miare ,ale kolego Ascent po co jej procesor 2500k?

NIE KUPUJ ŻADNYCH GOTOWCÓW!!!Komputery się składa,a nie kupuje gotowe,no chyba,że lubisz zabawy w reklamacje…

Jednostka centralna za 3000zł

AMD(pod overclocking*):

CPU:AMD Phenom II Quad Core X4 955-382zł,

Układ chłodzenia:Prolimatech Megahalems Rev. B -214zł,

Podstawka: Podstawka Prolimatech AMD AM2/AM2+/AM3-48zł,

Wentylator:Enermax UCTB12A TB Silence-48zł,

RAM:A-Data DDR3 4GB(2x2GB) 1600MHz +Series CL8-203zł,

MOBO:MSI 890FXA-GD65 -463zł,

GPU: Sapphire ATI Radeon HD6790 1GB DDR5/256bit-486zł x2,

HDD: Seagate Barracuda 1TB SATA3 (ST31000524AS)-189zł,

PSU: XFX Core 650W-326zł,

Napęd:Pioneer nagrywarka DVD DVR-S19LBK -83zł,

CASE:SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410-142zł,

Razem:3070zł

Zestaw przyszłościowy, płyta poradzi sobie z nowymi procesorami AMD - Bulldozerami. Obowiązkowe OC procesora, możliwość zabawy w CF.

Intel:

CPU: Intel Core i5 2500K-739zł,

RAM: Patriot DDR3 4GB(2x2GB) 1333MHz Viper II Sector5 CL9-146zł,

MOBO: Asrock P67 PRO -348zł,

GPU: Gigabyte GeForce GTX570 1280MB DDR5/320bit-1174zł,

HDD:Seagate Barracuda 500GB SATA3 (ST3500413AS) -138zł,

PSU:XFX Core 550W-245zł,

Napęd:Pioneer nagrywarka DVD DVR-S19LBK -83zł,

CASE:SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410-142zł,

Razem:3015zł

Najwydajniejszy zestaw oparty o platformę Intel za 3000zł. Jednostka centralna poradzi sobie z prawie każdą nową grą w dowolnej rozdzielczości oraz ustawieniach. Komputer typowo dla gracza, zestaw umożliwia duże możliwości rozbudowy jak i późniejsze oc, a to za sprawą płyty z chipsetem p67. Można również zastanowić się nad płytą http://techplanet.pl/produkty/plyty-glow…22043.html która ma możliwości oc oraz udostępnia odczyt iGPU, które jest w procesorze.

ceny z www.techplanet.pl

Przekonaliście mnie do składaka a nie gotowca :wink: Mam pytanie: w tym sklepie, co podał Ascent przysyłają same części, czy składają mi komputer i wysyłają? Jest to dla mnie o tyle ważne, że komputera nigdy nie składałam i nie wiem czy dam radę niczego nie popsuć :stuck_out_tongue:

Składają i przysyłają gotowy. Sam mam kompa z tego sklepu. Polecam

A jeśli zamówię jeszcze Windowsa, to mi go zainstalują, czy przyślą płytę?

Jeśli kupisz u nich to zainstalują. Tylko musisz ich o tym poinformować

Ok, wielkie dzięki :slight_smile:

A ja tam sie nie zgodze z wiekszoscia i uwazam ze skladanie ma oczywiscue swoj urok, ale dzis lepiej miec sprzet gotowy i w razie awarii reklamowac calosc, a nie dochodzic jaki komponent moze zle dzialac… Ja polecam znaleziony w Vobis komp[http://www.vobis.pl/oferta/komputery/komputery_stacjonarne/ultrawydajne/703423_komputer_vobis_digital_w7p_i5.aspx](http://www.vobis.pl/oferta/komputery/komputery_stacjonarne/ultrawydajne/703423_komputer_vobis_digital_w7p_i5.aspx) z prockiem i5, oraz z grą Wiedzmin 2 w zestawie za 2399! Wg mnie najlepsza oferta, a te proponowane chowaja sie pomijajac ze zadna z nich Windowsa nie ma a to extra 300pln wiecej…

Pozwolę sobie tylko poruszyć kilka kwestii “polecaczu gotowców”:

  1. Jaki tam jest dokładnie zasilacz?

  2. Co to za plastikowa obudowa? Jakie ma możliwości wentylacyjne?

  3. Jaka tam jest dokładnie płyta główna?

  4. Jakie tam są dokładnie pamięci?

  5. Ile tam jest tej pamięci RAM? Raz pisze, że 4 a raz że 8 GB.

  6. Który dokładnie model karty graficznej tam jest?

  7. Czy cooler CPU jest boxowy?

  8. Już widzę, jak Wiedźmin 2 płynnie chodzi przy takiej karcie graficznej na ustawieniach wysokich (wybacz ale opinia “Wiedzmin 2 dziala bardzo dobrze” nie jest żadnym realnym przybliżeniem wydajności)

Takie zestawy możesz sobie polecać na Allegro ale nie użytkownikom, którzy świadomie chcą czegoś konkretnego i dlatego wypytują na forach…

No to ja sie dolacze do tematu po ostatnich swoich doswiadczeniach. Poszedlem droga, zeby faktycznie zlozyc komputer, a nie kupowac gotowego. Ale…okazalo sie ze wlasnie w vobisie jest konfigurator i sam sobie mozecie wybrac konfiguracje. I dla mnie to bylo idealne rozwiazanie, bo jednak wolalem komus zaufac, czytac specjalista, na pewno wiekszym niz ja:) Ja kupilem wersje dla gracza, link macie tutaj http://www.vobis.pl/konfigurator/default.aspx od zlozenia zamowienia do wysylki czekalem tydzien. Od 3 tygodni hula bez zarzutu:)

Gratuluję, dostajesz nagrodę najbardziej nieudanego zakupu miesiąca! :razz:

Wysokie ceny, płyty główne na oparte na najsłabszych chipsetach, marnej jakości podzespoły (nie podają marki żadnej z części, więc mają ‘coś do ukrycia’), prawdopodobnie zasilacz pochodzi z czarnej serii, mała możliwość konfiguracji itd…

Ludzie, dobrze wam radze, nie kupujcie komputerów w PSEUDO SKLEPACH pokroju Komputronik czy w/w Vobis , a przede wszystkim złożonych komputerów na Allegro!

To by było na tyle :slight_smile:

Ascent zgadzam się z tobą w 100%. Nie opłaca sie kupować komputerów w takich sklepach, nie ma dokładnie opisanego komputera. Ceny są mocno zawyżone, z tego względu że komputer kosztuje dajmy na to 3500zł to prawie połowe bierze sklep. Sprawdzcie sobie składając taki zestaw jaki oni mają za 3699zł z windowsem i tak nie wyjdzie aż tyle.

a co do cb krejzol25 to może i hula ale chyba jak grasz w wiedzmina 2 na najniższych lub na srednich, przy niskiej roździelczości :smiley:

Ja mysle ze dyskusja i tak nie doprowadzi do niczego :slight_smile: Są zwolennicy składania, są zwolennicy kupowania gotowych rzeczy. To ze nie jest wymieniony producent płyty, czy zasilacza to nie wiem czy to takie dziwne? Czy ktoś pyta jakie płyty montuje HP w swoich PC, czy jakie zasilacze są w PC Dell ? Producent gwarantuje ze sprzet ma działać i zapewne ani Vobis ani HP nie zaryzykuje wkładania badziewnych komponentów bo na serwisie by umarł. Ja grzebałem w kompach Vobisowych niedawno i mieli zasilacze FSP, czyli całkiem ok, płytka Asusa, ale jakas dedykowana, ram kingstona, grafa asusa. Nie wydaje mi sie ze to nonejmy… Ale oczywiscie fanow skladania tym i tak nie przekonam :slight_smile: Zwyczajnie kazdy robi jak chce. Jedni lubia skladac - jak tez i ja, ale gdyby ktos poprosil mnie o poskladanie - odeslalbym do sklepu, po co mam miec problemy z telefonami i wiecznym serwisem ?

Cóż - co komu pasuje. Tak się składa, że ja pół roku temu kupowałem w Vobisie i tez sobie konfigurowałem sprzęt. Do dzis jestem zadowolony. I drogo wcale nie wyszło.