Wybór komputera z allegro

Witam, szukam komputera. Niestety nie mam mozliwości złożenia go samodzielnie dlatego musze kupić go w całości. W gre wchodzi 1500zł +/- 200zł. Sama skrzynia bez monitora. Zalezy mi żeby komputer nadawał sie do gier :slight_smile:

pozdrawiam

Chodzi Ci, że nie jesteś w stanie sam skręcić podzespołów bo np. nie potrafisz, czy są jakieś inne przeciw wskazania? Pytam, ponieważ za 1500zł można złożyć o wiele fajniejszy zestaw do gier niż te złomy, które są na allegro z “no name” producentami.

Słuchaj, znajdź sobie kogoś kto się zajmuje tego typu rzeczami np. sąsiad bd potrafił ci złożyć kompa, bo na serio na allegro to ci wcisną “gó***” za duże pieniądze. Ja znalazłem informatyka, który mi skręcił budę za 100zł ; D

nie chodzi o to.

Złożyć to żaden problem, bo to umiem ale chodzi o to że komputer który sie składa trzeba kupić za gotówke. a na allegro są raty i te sprawy

Otóż mylisz się.

Allegro jest to serwis aukcyjny, która tylko pośredniczy w sprzedaży. Kontrahentem jest zupełnie kto inny czyt. firma A. Ta firma A w 90% przypadkach ma swoją oddzielną stronę, która nie zachwyca odwiedzinami dlatego swoją sprzedaż przekładają na aukcje.

Najtańszy i najczęściej polecany obecnie sklep internetowy http://www.esc.pl ma identyczne formy zakupu jak ta firma A z allegro. Czyli gotówka - przelew, gotówka - za pobraniem a także system ratalny (bodajże w żaglu). Sęk w tym, że robisz to przez internet (chyba, że jesteś z Gdańska - tam właśnie ma siedzibę http://www.esc.pl). Czyli przesyłasz im mailem / pocztą skan dokumentu tożsamości oraz świstek z renty czy świstek o tym, że masz stałe dochody i ot cała ceregiela. Poczytaj sobie tutaj http://www.esc-net.pl/information.php?info_id=3

Sporo sobie gość policzył. Ja składam i od razu konfiguruje za 50 zł :stuck_out_tongue_winking_eye:

A nie ma w twojej okolicy żadnego sklepu komputerowego? Oni bardzo chętnie złożą ci kompa i na raty.

Procesor: AMD Athlon II X2 240 /2.8GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/ 205 zł

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/ 285 zł

Pamięć RAM: GoodRam 2GB 1333MHz CL9 140 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 169 zł

Karta graficzna: XFX Radeon HD4770 512MB DDR5 /128bit/ 2xDVI 385 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223B SATA (black) 99 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 331 (Black) 149 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 350W 169 zł

Suma: 1601 zł brutto

Zestaw z Esc, niczego wydajniejszego w tej cenie raczej nie znajdziesz.

wiekszosc sklepow sklada kompa za free lub drobna oplata, wiec nie widze powodu dla ktorego nie mozna kupic czesci i poprosic o zlozenie…

poza tym, gwarancje bedziesz mial na poszczegolne czesci (czesto rozniaca sie dlugoscia) a nie na cala ‘skrzynke’ 8)

Mieszkam nie daleko Gdańska więc chyba skorzystam z tej opcji bo wydaje mi sie że bedzie najbardziej korzystna. no nic, dzięki za pomoc :slight_smile:

Tylko niech przez przypadek nie wcisną Ci czegoś mało opłacalnego. A ogólnie Esc to porządny sklep (choć od jakiegoś czasu strony wolno się wczytują), za darmo składają skrzynkę i chyba instalują oprogramowanie, jak razem z zestawem kupisz system.

No… dzwoniłem do nich i chyba skorzystam z ich usług. Teraz jest pytanie co za ok. 1600zł złozyć:)

pozdro :wink:

Masz napisane powyżej…

a czyli niekt zastrzeżeń do tego nie ma ? dobry sprzęt ? :slight_smile:

Karta graficzna: Asus Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out 369zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223B SATA (black) 99zł

Płyta główna: Asus M4A77TD /AMD 770, DDR3-1600/ 290zł

Pamięc RAM: GoodRam 2GB 1333MHz CL9 140zł

Zasilacz: Fortron FSP400-60APN 400W 135zł

Obudowa: Asus TA-863 (black) 115zł

Dysk twardy: Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12 165zł

Procesor: AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/ 355zł

HD4770 prezentuje trochę niższą wydajność na standardowych zegarach niż HD4850, ale po podkręcaniu wyprzedza go, jest przy tym chłodniejsza, cichsza i mniej prądu pobiera.

Jakie wtyczki ma ten Fortron?

Dysk lepiej Samsunga wziąć (potwierdza to ostatni test na pclabie).

Procesor wiadomo, że wydajniejszy, ale w tej cenie jest jeszcze PhenomIIx2 550, który w grach jest wydajniejszy, a do tego istnieje szansa odblokowania dwóch rdzeni.

A jak oszczędzać na obudowie, to wziąć najtańszą, a pieniądze dorzucić do lepszego procesora.

jeśli chodzi o prąd i chałas o nie ma problemu chodzi mi o to żeby była jak najbardziej wydajna. Dysk samsung rozumiem. Obudowa najtańsza za 99zł bodajże mysle że mi wystarczy a za to oczwywiście dorzucic do procka jak napisałeś

No to jak chcesz mocno kręcić, to bierz HD4770, jak nie to HD4850, który jest tańszy i na standardowych zegarach wydajniejszy. W Esc są obudowy za 90zł, a procesor weź Phenoma II x2 550 i próbuj odblokować resztę rdzeni.