Wybór komputera - Zestawy komputerowe

Mam taki problem: Otóż obecnie posiadam taką płytę główną http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-965p-ds3p_33/ Niestety obecna karta graficzna uległa uszkodzeniu. Czy nVidia gtx 660 może działać tymczasowo z tą płytą? Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna nowego komputera, ale na razie nie mam odpowiednich funduszy na zakup całego zestawu. Nie wiem czy ta karta wejdzie w złącze PCI-E na plycie. Wielkie dzięki :slight_smile:

seba0701

tak pochodzi na tej płycie głównej.

Tylko wiadomo do procesora którego masz będzie za mocna, ale jeżeli zamierasz zmieniać sprzęt to jak najbardziej ok :slight_smile:

Obecnie mam Intelka E6600 podkręconego do 3,5 GHz. W ogóle zamierzam kupić Asrock Extreme 4 + Intela 4770K. Ostatnio sporo zajmuję się amatorską obróbką wideo, a format AVCHD potrzebuje sporo mocy obliczeniowej. Nie zależy mi na jakiejś bardzo mocnej grafie, bo przy renderingu potrzebny jest dobry procesor, ale program na którym pracuje wspiera podczas edycji technologię CUDA, więc ta 660 wydaje mi się najrozsądniejsza w cenie do 600 zł. Jeśli macie jakieś propozycję lub alternatywne podzespoły godne polecenia to piszcie ! :slight_smile:

seba0701

słuchaj jak podasz, ile chcesz przeznaczyć kasy an cały sprzęt to można złożyć cały zestaw.

Wiemy ze już do obróbki potrzebujesz no i wchodzi w tedy rendering. Czy do gier tez w tedy byś potrzebował sprzętu ?

GTX 660 do 600zł jak najbardziej jest ok karta, ale jeżeli nie grasz w wymagające gry to można coś tańszego przecież zaoferować.

część podzespołów do nowego komputera już zakupiłem. Obecnie mam:

zasilacz XFX Pro Series 650W

dysk Seagate Barracuda  st1000dm003 (jakieś 2,5 tygodnia go mam, już ma koło 200h)

 

Powiem tak, na razie nie mam czasu na gry, przy odrobinie wolnego (wakacje czy ferie) lubię w coś pograć. Ostatnio to był Euro Truck Simulator 2, czasami jakieś GTA czy podobne do tego gry. Ma to być komputer dobry do obróbki wideo, na którym będę mógł od czasu do czasu zagrać w jakąś grę w miarę przyzwoitych detalach. Jednak nie chcę składać komputera typowo do gier. Nie mam na razie funduszy żeby kupić wszystkie podzespoły razem. Nie wiem też czy dobrze zrobię kupując tę grafikę teraz i resztę za kilka miesięcy. Może lepiej na razie systematycznie odkładać pieniądze, przemęczyć się te kilka miesięcy na lapku i kupić cały zestaw razem? Czy w okresie najbliższych kilku miesięcy nie wyjdą na rynek nowe karty ze średniej półki? Bo jeśli chodzi o procesor to nie wydaje mi się żeby jeszcze w tym roku wyszło coś rewolucyjnego. Intel 4770 wyszedł we wrześniu tego roku, a nie różnił się praktycznie niczym oprócz podstawki od 3770. Myślałem też o lga 2011 i intelu 4820, i późniejszej wymianie za jakiś czas na 4920, jednak to chyba mija się z celem, i znacznie przewyższa mój budżet (same płyty z lga 2011 są drogie). Tak więc na razie planowałem kupić tę grafikę, po ponownym uzbieraniu funduszy procesor+płyta i z każdym miesiącem resztę osprzętu, czyli obudowa, bluray, i drugi dysk talerzowy (przy edycji wideo dobrze jest rozłożyć pliki na dwa dyski, żeby nie obciążać jednego odczytywaniem źródłowych klipów i zapisywaniem gotowego projektu), + jakieś inne bajery typu lepsze chłodzenie.

seba0701

powiem tak, Nividia chwali się wyjściem GTX 750, wiec można poczekać zobaczyć co to wyjdzie, i jak będą sobie radzić. Lecz może być ona o wiele słabsza od GTX 660, bo to będzie raczej karta budżetowa jak piszą w newsach :smiley:

Co do procesorów pisz że piszesz o i7-4470 bo idzie się po gubić w tych samych cyfrach.

Jesteś w błędzie w tym roku zapewne gdzieś w połowie wyjda nowe procesory od intela o nazwie Haswell Refresh. Czyli odświeżone dotychczasowe Haswell czyli wydajność może być około 5% do 10% względem Haswell, ale też nie chce strzelać, bo trzeba poczekać i zobaczyć co to będzie.

Faktycznie premiera ma być na dniach. Ciekawe jakie będą ceny. Poczekam trochę, zresztą nawet jakbym miał teraz kupować to będę mógł dopiero koło marca :slight_smile: Czy nVidia zapowiadała jakieś premiery w średniej półce w tym roku? Ciekawe są te Intele, więc poczekam do lata. Ale grafę chyba wcześniej kupię.

seba0701

Co do grafik od nividi i średniej pułki, to przyznam sie ja nic nie wiem, nie doczytałem się nic takiego wiec ciężko jest mi powiedzieć.

Co do inteli nowych, napomknę tylko tobie ze napisałem ze około połowy tego roku ale nie jestem pewien i wszystko oczywiście może się zmienić z datą premiery tak :slight_smile:

 

Na koniec napisze tylko że ostatni to post by nie spamować bo zaczynamy już uciekać od tematu jaki jest założony w tym temacie. 

Sorry to jednak różnica GeForce GTX 680 (113%) a GeForce GTX 760 (97%)

Atronics

 

Szanowny kolego, z racji Twojej wiedzy po raz kolejny zwracam się z zapytaniem o zestaw :wink:

Poszperałem, analizowałem, szukałem maksymalnego (cenowo i wydajnościowo) rozwiązania i oto, mam nadzieję, ostatnia opcja konfiguracyjna :wink:

 

http://www.morele.net/inventory/info/EzD10m/

 

 

Dziękuję i pozdrawiam.

_tommy_

 

Dorzucę coś od siebie.

Zasilacz Corsair VS 450W

RAM Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9

_tommy_

Szanowny kolego,jak podmienisz to co podał falcon89 to jeszcze na kuriera zostanie :slight_smile:

Panowie, czy zasilacz 450W wystarczy? W przyszłości planuję dołożyć kartę graficzną, być może dźwiękową, będą 4 dyski łącznie.

Uciągnie to taki Corsair? 

 

I pytanie jeszcze czysto techniczne. Wie ktoś czy do podanej obudowy lepiej zastosować kątowe wtyczki kabli SATA czy proste też wejdą?

zależy jaką tą kartę ,jak coś pokroju gtx 660 to spokojnie wystarczy nawet z tymi 4-ema dyskami :slight_smile:

(ta Arena nie jest lepsza od tego Corsair-a)

 

co do obudowy to tutaj już nie jestem zorientowany

tak to wygląda w środku

http://obrazki.elektroda.pl/6467780600_1368993519.jpg

 

Nie wiem jeszcze jaką kartę będę brał pod uwagę ale nie będzie to jakaś bardzo wymagająca karta bo jakimś wymagającym graczem nie jestem. Komputer będzie do codziennej pracy z kilku/kilkunastoma aplikacjami w tle, prostej obróbki zdjęć/muzyki i od bólu do grania ale napewno nie w nowe produkcje bo to nie jara :wink:

 

A co do tych pamięci Crucial Ballistix 8GB (2x4GB). Opinie są o nich różne. Jak już pytam to wolę zasięgnąć konkretnych opinii od osób posiadających wiedzę napewno większą od mojej :wink:

_tommy_

Wiem, właśnie zauważyłem. Dziękuję za rady :slight_smile:

 

 

Dla mnie najważniejsze jest to aby ten zestaw był kompletny i stabilny, do pracy na najbliższe lata, oczywiście z opcją rozbudowy ale tak jak pisałem, nie pod gracza lecz bardziej pod wygodę i komfort pracy.

pamięci są na pewno ok.

myśmy tutaj zastosowali opcje tańszą ,ale możesz śmiało brać  między tymi

http://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr3-8-gb-1333mhz-gr1333d364l9-8g-429828/

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl-9-9-9-24-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-dimm-xmp-khx1600c9d3k2-8gx-375775/

Cena tu ma największe znaczenie, owszem, jakość i praca kości to też istotny aspekt   :wink:

 

Mam nadzieję, że to już ostatnia opcja bo do chwili obecnej jest to już 5 czy 6 konfiguracja, każda z inną płytą główną, pamięciami i zasilaczami :wink:

_tommy_

Ja ci nawet coś takiego zaproponuje: http://www.morele.net/inventory/info/GhGqQ6/