Wybor komputera

Zamierzam kupić komputer a ze jestem osoba nie obeznana z technika zbytnio wiec pisze o pomoc… dostałem od pewnej osoby model komputera i tu jest moje pytanie oraz prośba… czy ten komputer jest dobra inwestycja oraz czy na nim będę mógl grac we wszystkie gry dostępne na rynku z góry dzięki za odpowiedzi  :wink:

Komputer za 1900 zł (1947 )

Procesor: AMD Phenom II X2 545 /3.0GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/ 315 zł

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770/ 290zł

Pamięć RAMatriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 LLK 369zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 195zł

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD4770 512MB DDR5 /128bit/ HDMI DVI 439 zł

Nagrywarka DVD: SH-S223L SATA LightScribe (black) 105 zł

Obudowa: Cooler Master Elite 335 (Black) 149 zł

Zasilacz: Corsair [CMPSU-400CXEU] 400W 185 zł

Konfiguracja komputera bardzo dobra, raczej powinien uciągnąć 99 % gierek

Wg. mnie możesz śmiało kupować

Pozdrawiam

Uciągnie 100% gier ale na jakich detalach :stuck_out_tongue:

jeżeli uważacie że coś przydało by się wymienić lub coś jest nie tak piszcie śmialo i konkretnie co wymienić i na jaki inny model  ewentualnie jeśli cały jest nie tak to podajcie lepszy w przedziale cenowym 1600 - 2000 bez monitora oraz napędu  chodzi o te najwyższe detale a co trzeba zmienić aby wszystkie pociagną

Galexin ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jedyne co zmień, to kartę graficzną na najtańszą wersję, no i po zakupie koniecznie podkręć ją.

Lepiej nie podkręcaj, bo do tego trzeba się znać na kompach. Ten komputer jest bardzo dobry jak na tą cenę i spokojnie kupuj.

jeśli myślisz w przyszłości o podkręcanu procesora to weż model x2 550 który jest z serii Black edition co znaczy że ma odblokowany mnożnik (łatwiejsze podkręcanie) (koszt ok 40złwięcej).

W innych wypadkach bierz to co podałaś w poście 1…

Fakt, lepiej dopłacić te 40zł więcej za 550. A nie podkręcać HD4770 to grzech.

bylem w sklepie komputerowym i powiedzieli iż nie ma tej karty graficznej natomiast zaproponował mi :" HD4770 FML 512MB DDR5 PX 128BIT 2DVI BOX " oraz powiedzieli że płyta główna i tak nie obsługuje ram z taka częstotliwością taktowania i powiedział że lepiej ja zamienić na : 2x " DDR3 2GB 1333Mhz KVR 1333D3N9/2G " no i zasilacz na : " GPS-500AB-A Chieftec 500W " czy uważacie ze to dobre zmiany wasze zdanie dla mnie bardzo sie liczy… i małą prośba podajcie cala nazwę tego 2 procesora bo same symbole mało mi mówia

100%.

Bardzo dobra konfiguracja, grafikę wymienić najlepiej na HD4850 lub HD4870 jak masz tyle pieniędzy.

bradzo prosze jak piszecie co mam wymienić to napiszcie calą nazwe bo nawet nie wiem jak mam zajsc do sklepu i przedstawić dany produkt… i tyle… pieniędzy tzn ile? :stuck_out_tongue: bo naprawde sie nie znam na cenach… jesli podasz cenę to od razu będę wiedział :slight_smile:

Zaproponował tobie gorszy zasilacz pod względem sprawności, głośności i jakości, taka sama moc na linii +12v do tego jest droższy.

Obsługuje do 1666MHz ale w trybie o/c, tak samo z 1333 i 1600MHz, do tego gorsze ramy polecili, bierz Corsairy, OCZ lub Patriot LLK ale w wersji dedykowanej dla AMD.

Chodzi nam o procesor AMD Phenom II X2 550 - jest o 40zł droższy (w Esc.pl), a ma odblokowany mnożnik (bardzo przydatne przy podkręcaniu) i lekko domyślnie wyższe taktowanie.

Jak się panowie “specjaliści” nie znają, to lepiej niech nic nie mówią. GA-MA770T-UD3P obsługuje “Dwukanałowa obsługa pamięci DDR3 1666+” http://www.gigabyte.pl/products/mb/spec … 3p_10.html

Praktycznie wszystkie wersje Radeonów HD4770 są takie same, więc bierz najtańszą jaką mają, albo Radeona HD4850 na pamięciach DDR5, bądź Radeona HD4870 jak będzie Cię stać.

A zasilacz z niezbyt pewnej serii, choć dobrego producenta. Lepiej wziąć Corsaira, chyba że nie ma.

Rozumiem, że złożyłeś komputer w Esc.pl, a będziesz chciał kupić u lokalnego sprzedawcy? Jak oni z cenami stoją?

to, to jeszcze jest w sprzedaży? Myślałem, że wycofali.

W osiedlowych sklepach może jeszcze być, ale faktycznie chyba ATI (AMD) wpłynęło na Palita. :slight_smile:

Gainward też to produkował.

Gainward został kupiony kilka lat temu przez Palita, więc polityka Palita jest równocześnie polityką Gainwarda. Karty też mają takie same, tylko naklejkę i karton inny.

No dobra, ale chodzi mi o to, że sprzedawali jako Gainward HD4850 DDR5 i Palit, Gainward był droższy, chyba ze względu na chłodzenie.

Raczej nie ze względu na chłodzenie, bo Palit Sonic to ma to samo chłodzenie co Gainward GoldenSample, różnica mogła być w taktach i dodatkach.