Wybór Komputera

Mam problem z wyborem komputera.Waham się pomiędzy:

http://allegro.pl/item948428051_i5_750_p55_ds3_4gb_ddr3_gtx260_896mb_1tb_dvr_600.html

a tym:

http://allegro.pl/item946823665_quad_core_i7_860_4gb_ddr3_500gb_ati_hd5770_1gb.html

Prosiłbym o pomoc ponieważ nie mogę wybrać.Ten komputer miałby mi służyć przez następne 4 lata.Dlatego się pytam który lepszy.Ja oczywiście by bym skłonny przy tym drugim.System już posiadam Windows 7 x64.

Myślę że warto się zastanowić nad taką konfiguracją:

Płyta Główna: Gigabyte GA-790XT-USB3

Procesor: AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX

Pamięć: Goodram DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1333MHz CL9.0 BOX

Dysk: WD Caviar Black WD6401AALS (640GB, 32MB, SATA/300)

Napęd: Samsung SH-S223C/BEBE czarny OEM

Karta Graficzna: Gigabyte Radeon HD 5850 1GB DDR5 PCI-E BOX

Zasilacz: OCZ Stealthxstream 600W SLI

Obudowa: Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna

Cena: 3083zł

www.agito.pl

Tylko że ja biorę ten komputer na raty i dlatego muszę wziąć cały zestaw.

Pierwsza zasada, nie kupuję się już złożonych komputerów, szczególnie z alledrogo.pl

Po drugie, część takie pojedyncze, wraz ze złożeniem wszystkiego w jedną całość, jak podał kolega wyżej, można również zakupić na raty

Po trzecie, ten komputer co podał kolega i tak jest smerfnie cienki - za taką kasę, można złożyć o wiele wydajniejszy

Po czwarte, zapraszam tutaj: zestawy-komputerowe-luty-2010-t267420.html

co do komentarza j/w ,to powiedz co w tamtym najpierw kompie jest zle,fakt ja bym tam zmienił pamięci RAM i zasilacz,ale to inna kwestia, by odrazu mówić że tamten jest cieńki ,miło jak byś powiedział czemu najpierw ?

Bo jest cienki :wink: Po pierwsze procesor wystarczyłby 945, bo samemu można dosłownie kilka “gigaherców” podkręcić, a i zaoszczędzimy z dobrą stówę, jak nie więcej.

Po drugie, pamięci Goodram - za dobrą opinią się nie chwalą.

Po trzecie z dysków wybrałbym Samsunga - dlaczego, to zapraszam do testów :wink:

Po czwarte, napęd Samsunga - za dobry to on nie jest :wink: sam mam takowy model ( w nowszym kompie ) i mnie bardzo rozczarował - w nocy nie pooglądasz sobie filmów, jeśli oglądamy go z płyty DVD.

Po piąte karta grafiki - dobra, ale to komputer do gier, i można kupić ciutkę lepszą.

Po szóste - zasilacz! Po co tyle “watów”? Spokojnie 500 to max, jak na taki komputerek śmieszny.

Moja propozycja.

Let’s go, gtx 275 jest gorszy od HD 5850 ,dałeś pamięci goodram,zaprzeczasz sam sobie,wcześniej napisałeś że są słabe itp ,ale są w twym zestawie,co do procesora w tej cenie chyba wolał bym Phenom x4 965 ,co do wydajności ,pogadamy puźniej,płyte dałeś dobrą i co do kwestíi zasilacza też się zgodze ,500 W starczy ,dysk dałeś w porządku,choć osobiście mi już dysk z serii F3 się spalił ,i dla kumpla ,po tygodniu też ,na zagranicznym forum czytałem też że coś w tych dyskach jest nie tak,więc ja bym był za WD

Udowodnij.

Faktycznie nie zauważyłem, że są takie kości, moja propozycja, nie skupiła się nad zmianą tych ramek.

Z innych polecam A-Data, Ocz, Patriot.

co mam ci udowadniać :smiley: ,popatrz testy ,HD 5850 jest niewiele lepszy od GTX 285 ,dla GTX 275 przeciwnikiem jest HD 4890 ,LOL,nie wiem skąd twój pomysł że gtx 275 jest lepszy od HD 5850 ,co do twego zestawu nie jest aż tak kolorowo,bo w tej cenie bym miał HD 5850 .phenoma x4 965 ,4 gb ram corsair 1600 mhz ,który by ten twój zestaw zładł w testach na śniadanie :smiley:

paracik zapraszam do oglądania testów,bo to żal GTX 275 równać do HD 5850,musisz być sporym ślepo wierzącym w nvidie fanboyem by tak sądzić ,a zamiast zwracać uwage weź się za czytanie testów,a najlepiej na własne oczy testować tego typu sprzęty.

Dodane 10.03.2010 (Śr) 22:05

zapraszam paracika do testów na pclab.pl Radeon HD 4890 kontra

GeForce GTX 275 –

pojedynek kart za

tysiaka

Strzał w tysiąc

(złotych)

,tak byś się upewnił że jesteś w błędzie,í skoro już tam będziesz poszukaj testów PII X4 965 i icore5(2,66) .

********************

Dyski Samsunga są lepsze od WD tak ? Jeżeli dla Ciebie ważne jest to, czy program otworzy się w 1.2s na WD lub 1.12s na Samsungu to jest to Twoje prawo, bezawaryjnością dysków WD bije Samsunga na głowę i powie Ci to każdy kto sprzęt naprawia lub pracuje gdzieś, gdzie dostęp do sprzętu ma cały czas i nie bawi sie komputerem jednym na tydzień tylko załóżmy 30-stoma. Co do pamięci GoodRama, owszem ostatnio mają chałę, ale do pracy bez OC lub lekkiego OC spokojnie wystarczą, gdybym miał wolną stówkę w budżecie zastosowałbym coś ze stajni OCZ, Patriot. Polecasz pamięci A-Daty? Widzę że tutaj również kierujesz się opiniami z internetu :). Zasilacz OCZ-a kosztuje 249zł, Twój Corsair kosztuje 315zł, uważasz że zbędne jest to 50W, ale wywalanie pieniędzy na zasilacz podobny i droższy to już jest mądre ? Jeżeli według Ciebie tak, to ok. Pozatym, jeżeli 500W wystarczy to na cholerę dajesz 550W ? pogrążasz się…

Co do grafiki, proszę Twoje upragnione wykresy, na podstawie których składasz swoje zestawy: http://www.frazpc.pl/artykuly/764/SAPPH … w/natarciu

Co do nagrywarek, strasznie często je zmieniasz, normalnie chyba co drugi dzień. Kiedyś podałem w jakimś temacie inną i też wyleciałeś mi że taką niedawno kupiłeś i jest do dupy. Dla mnie może być każda inna, byle nie Lite-On. NEC,Pioneer,Samsung. Cokolwiek z tych. Wracając jeszcze do zasilacza, większość ludzi jeżeli bierze komputer na raty chce wziąć coś co będzie przyszłościowe, wszyscy wiemy że większość polaków nie ma kasy po uszy i chcą mieć ten wydatek za sobą. Jeżeli ma zapłacić 2950zł i wziąć coś co jest ok lub 3050zł i wziąć coś co w przyszłości przy rozwijaniu zestawu zaowocuje tym, że pewnych części zmieniać nie trzeba, na pewno to wybiorą ? Skąd wiem ? moja sprawa. Phenom 945 to nie BE a różnica w cenie na agito to jakieś 40zł. Między 40 a 100 jest zauważalna różnica, prawda ? Nie wszystko złoto co się świeci i nie wszystko co na wykresach świetne, w praktyce sprawuje się równie dobrze. Jak myślisz, czy podczas testów które trwają przeważnie kilka dni jest sprawdzana awaryjność dysku ? Myślę że potrafisz odpowiedzieć na to pytanie sam.

nic tylko się z tobą zgodzić VectorOPC :slight_smile: ,nic dodać nic ująć ,zamiast pamięci goodram dać np:A-DATA ,i zestaw VectorOPC jest bardzo dobrym zestawem za te pieniądze dla zakładającego ten post

Słuchaj Paracik, sądzę że w życiu złożyłem pewnie kilka razy więcej zestawów od Ciebie, nie uważam się za świetnego znawce jeżeli chodzi np o sieci komputerowe bo wiem tylko podstawy a może troszke ponad je. Co do Hardware, myślę że moge pochwalić się sporo większym doświadczeniem od Ciebie, Ty złożyłeś już kilka zestawów a ja tylko od stycznia złożyłem zestawów około 40. Jak widać różnica jest zauważalna. Pamięc A-Daty była dobra ale około rok temu, od jakiegoś czasu A Data cierpi na słaba podkrecalność swoich pamięci. Dlatego uważam że płacenie dodatkowych pieniędzy za pamięć która się słabo podkręca nie ma sensu. Lepiej kupić GoodRama który jest sporo tańszy. Mam Ci udowodnić ? Dlaczego od ponad roku nie wróciły do mnie żadne WD z około 200 dysków tej firmy ? Samsungów nawet ze stycznia mam 3, z ostatniego roku pewnie będzie ich dodatkowe 20, nie chcę mi się szukac dokumentów. Opiniami z internnetu kierujesz się Ty, ewentualnie zestawami, które złożyłeś swoim kumplom. Naprawdę doświadczenie masz przeogromne… nie widzisz żadnej różnicy między 5850 a GTX275 ? pozostawię bez komentarza. Nie mówie w żadnym wypadku że GTX275 to karta nie warta uwagi i jest dużo gorsza od 5850. Grafiki Nvidii mają napewno sporo lepsza zgodność od Radeonków ale… Jeżeli nie kapujesz o co mi biega w danym zdaniu, radzę uczęszczać na lekcję j.polskiego póki jeszcze możesz, naprawdę się przydają, człowiek sie rozwija a u niektóych nawet uczy panować nad swoimi nerwami. nie podważaj mojego wykształcenia bo kompletnie nic o nim nie wiesz. A jeżeli nic nie wiesz, to się po prostu przymknij, tak sie brzydko wyrażę bo zaczynasz gościu wylatywac z tekstami jakie możesz sypać sobie do swoich kolegów ze szkoły, a wątpie że oni sobie na to pozwalą. Cwaniakuj sobie na ulicy a nie na forum, takich jak Ty jest pełno i obniżaja oni tylko poziom forum. Prowadź normaln ą dyskusje bez ubliżania, od tego jest forum. Nie unoś sie tak bardzo, co zresztą mówię Ci kolejny raz. Wracam do tematu, coś tam mówiłeś o tym, abym podszkolił sie w matematyce.

Procesor AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX - 547zł

Procesor AMD Phenom II x4 945 AM3 95W BOX - 522zł

Różnica: 25zł

Nawet ładnie w agito obniżyli wczoraj cenę. Jak Ty z tego wyliczasz 100zł to naprawde Ci gratuluję. Porównałes złe procesory, ja chłopakowi poleciłem 955 a nie 965, przeoczyłeś widocznie.

Wracając do płatności ratalnej, przy 12 miesięcznych ratach na wysokość 2950 zł a 3050zł nie ma różnicy praktycznie wcale. Dlatego biorąc coś na raty warto zastamowić się na jakie raty nas stać. Ale o ratach pewnie wiesz tyle co przeczytasz.

Jeżeli masz jakieś pytania, dawaj nadal. Chętnie na nie odpowiem tylko prosze, odnoś sie do mnie z jakimś szacunkiem w zamian dostaniesz to samo i wszyscy będa szczęsliwi.

Czy AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX jest lepszy od Intel Core i7 860?Proszę podać jakieś testy.Co do pamięci to mam już Patriot 2X2GB 1333MHz DDR3 od kumpla używane ale działają.Sprzedał mi je za 100 zł.Bo mu kasa szybko potrzebna była.A też sobie kupuje kolega nowego kompa a tego starego to na części daje.Bo trochę namieszaliście panowie mi w głowach.A i czemu nie kupuje się złożonych kompów z allegro.

Phenom II x4 nie jest napewno lepszy od i7 ,kupywanie gotowych komputerów w sklepie i na allegro to głupota,bo do końca nie masz pewności co kupujesz,najczęściej wkładają słabe zasilacze,płyty główne i liczą sobie za takie byle co sporo,odradzam odradzam jeszcze raz gotowych komputerów,na raty także da się kupić składane,jeśli chcesz możemy ci podać zestaw,tylko za ile?,w jakim sklepie ? pozdrawiam.

******************

Dodane 11.03.2010 (Cz) 18:18

PowerColor Radeon

HD5850 1024MB

DDR5 /256bit/

2xDVI/HDMI/DP

Cooler Master Elite

330 (Black)

G.Skill 4GB (2x2GB)

1600MHz CL9 RL

AsRock

M3A790GMH/128M /

AMD 790GX,

DDR3-1600, mATX/

bequiet! PurePower

L7 530W

AMD Phenom II X4

945 /3.0GHz, 2MB L2,

6MB L3, 95W, BOX,

AM3/

Western Digital Blue

500GB 7200rpm

16MB cache SATAII

LG GH22NS50 SATA

SecurDisc (black)

CENA 3030zł (http://www.esc.pl) ,na agito będzie podobna cena.

No zestaw nawet spokojnie,ale jest takie pytanie jak będę miał cztery miejsca na ram to mogę wszystkie zapełnić dwoma różnymi markami ramu?

A i czy do tego zestawy są wszystkie sterowniki?

płyta ma 4 wejścia,możesz włożyć pamięci różnych producentów(lepiej aby miały te same szybkości i CL ,bo jeśli nie to mogą spowolnić komputer a nie przyśpieszyć) ,sterowniki będą oczywiście wraz z częściami wymienionymi j/w .