Wybór kości RAM

Przyszedł czas na upgrade mojego sprzętu i potrzebuję Waszej pomocy w zweryfikowaniu tej konfiguracji i zaproponowaniu mi jakichś dobrych pamięci RAM.

Potrzebuję Płyty głównej, procesora, coolera do niego oraz pamięci RAM, bo resztę już mam. Budżet na te podzespoły to 2600 zł. Załączam konfigurację, którą dobrałem sam (oprócz RAM). Ceny biorę ze sklepu internetowego w Szwecji, ale linki tutaj podrzucę do allegro.

Płyta główna: ASUS P8P67 B3, około 600 zł

Procesor: Intel Core i7-2600K 3,4GHz / 8MB / Socket 1155, około 1158 zł

Cooler do procesora: Cooler Master V8, około 250 zł

I załóżmy, że to ok. 600 zł zostaje mi na pamięci RAM. Docelowo myślę o 4GB pamięci i prosiłbym o pomoc w wybraniu dobrych pamięci w tej cenie :wink:

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

ASRock P67 Extreme4 zbiera same bardzo dobre opinie, kosztuje poniżej 600zł, nie bardzo jest się do czego przyczepić. Myślę, że warto rozważyć.

Co do pamięci, osobiście brałbym tanie 1333MHz, dwie kostki po 4GB. Np. Goodram ze względu na obniżone napięcie 1,5V. Czyli 8GB za ~270-280zł :wink:

Z kościami jest taki problem, że w Szwecji nie mogę kupić Good Ramów więc jestem zmuszony wybrać coś innego. A co do tej płyty głównej, na pewno warte przemyślenia.

EDIT: Sprawdziłem i ceny tej płyty, którą zaproponowałeś i tej co wybrałem są identyczne u mnie.

Na PurePC masz temat dotyczących płyt ASRocka pod s.1155:

http://forum.purepc.pl/Socket-136611561 … try3609052

Fakt, podałem tylko przykład. Ogólnie jeśli masz pieniądze i chcesz je wydać, możesz kupić kostki 1600MHz czy jeszcze wyżej. Pamiętaj tylko, że procesor kręcisz przez zmianę mnożnika, więc do pamięci nie przykładałbym wielkiej wagi. Nie bierz kostek które działają na wyższym napięciu niż 1,65V.