Wybór laptopa-czy dobrze wybrałem?

Witam!

Kupuję laptopa, cena do 1850zł max. Wybrałem sobie Asus K53TA, który na pokładzie ma AMD Llano (AMD A6-3400M - 1.4GHz/2.3GHz (TDP 35W, 4MB cache)), 4GB pamięci RAM DDR3, 640GB dysku, i kartę graficzną AMD Radeon HD 6650

Powiedzcie mi, czy to dobry wybór? Znajomy powiedział, że za tą cenę nic lepszego nie znajdę, ten jest świetny. Zastosowanie ogólne-internet, muzyka, filmy, czasami jakieś gry (oczywiście nie chodzi tutaj o najnowsze hity na full detalach-wystarczy by działały średniej klasy gry :))

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/2405972

Mocniejszy procesor, ale mniej pamięci RAM.

Ogóle prawdę ci znajomy powiedział.

zaopmniałem dopisać. Matryca w granicach 15 cali, ten który kolega wyżej podał ma 17 cali-zdecydowanie za duży :slight_smile:

Czyli nic lepszego do 1850zł nie kupisz… chyba, że za parę miesięcy :wink:

w grę wchodzi kupno czegoś teraz :slight_smile:

Czyli co, panowie, znajdzie się ktoś kto potwierdzi słowa kamil_w żebym mógł być spokojny, że wybór jest OK? :slight_smile:

Jak mi nie wierzysz, to:

  • wejdź na skapiec.pl, albo ceneo.pl

  • sprawdź jakie podzespoły mają laptopy z podanej przez ciebie pułki cenowej

  • przejdź na www.notebookcheck.pl -> Porady

  • zajrzyj do rankingów wydajności podzespołów moblinych

wierzę :slight_smile: Dzięki, widzę że się znasz i potrafisz doradzić. Ale laptop musi służyć no najmniej kilka lat-dlatego się martwię nad wyborem :slight_smile:

Kilka lat, to wolałbym słabszą trochę, ale wytrzymalszą Toshibę. Swoją mam 4 lata i jest prawie nienaruszona, kolega mam HP i po dwóch latach wyglądał źle, teraz przestal dbać i jest tragicznie, kolega ma Asus-a i też po kilku latach nie wygląda za bardzo.

@sla17

To nie zależy tyle od firmy, co od modelu.

okej, dzięki. Mam nadzieję że będzie ok.

Nie zależy, no to niegrzejących się, solidnych HP można na palcach jednej ręki policzyć ale to przecież nie wina firmy :wink: