Wybór laptopa-czy dobrze wybrałem?

(Shadow645) #1

Witam!

Kupuję laptopa, cena do 1850zł max. Wybrałem sobie Asus K53TA, który na pokładzie ma AMD Llano (AMD A6-3400M - 1.4GHz/2.3GHz (TDP 35W, 4MB cache)), 4GB pamięci RAM DDR3, 640GB dysku, i kartę graficzną AMD Radeon HD 6650

Powiedzcie mi, czy to dobry wybór? Znajomy powiedział, że za tą cenę nic lepszego nie znajdę, ten jest świetny. Zastosowanie ogólne-internet, muzyka, filmy, czasami jakieś gry (oczywiście nie chodzi tutaj o najnowsze hity na full detalach-wystarczy by działały średniej klasy gry :))

(kamil_w) #2

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/2405972

Mocniejszy procesor, ale mniej pamięci RAM.

Ogóle prawdę ci znajomy powiedział.

(Shadow645) #3

zaopmniałem dopisać. Matryca w granicach 15 cali, ten który kolega wyżej podał ma 17 cali-zdecydowanie za duży :slight_smile:

(kamil_w) #4

Czyli nic lepszego do 1850zł nie kupisz... chyba, że za parę miesięcy :wink:

(Shadow645) #5

w grę wchodzi kupno czegoś teraz :slight_smile:

Czyli co, panowie, znajdzie się ktoś kto potwierdzi słowa kamil_w żebym mógł być spokojny, że wybór jest OK? :slight_smile:

(kamil_w) #6

Jak mi nie wierzysz, to:

• wejdź na skapiec.pl, albo ceneo.pl

• sprawdź jakie podzespoły mają laptopy z podanej przez ciebie pułki cenowej

• przejdź na www.notebookcheck.pl -> Porady

• zajrzyj do rankingów wydajności podzespołów moblinych

(Shadow645) #7

wierzę :slight_smile: Dzięki, widzę że się znasz i potrafisz doradzić. Ale laptop musi służyć no najmniej kilka lat-dlatego się martwię nad wyborem :slight_smile:

(sla17) #8

Kilka lat, to wolałbym słabszą trochę, ale wytrzymalszą Toshibę. Swoją mam 4 lata i jest prawie nienaruszona, kolega mam HP i po dwóch latach wyglądał źle, teraz przestal dbać i jest tragicznie, kolega ma Asus-a i też po kilku latach nie wygląda za bardzo.

(kamil_w) #9

@sla17

To nie zależy tyle od firmy, co od modelu.

(Shadow645) #10

okej, dzięki. Mam nadzieję że będzie ok.

(sla17) #11

Nie zależy, no to niegrzejących się, solidnych HP można na palcach jednej ręki policzyć ale to przecież nie wina firmy :wink: