Wybór laptopa do 2000zł - jaki polecacie?


(natus08) #1

Witam,

jako, że na HotZlocie wygrałem Windowsa 7 Ultimate w wersji OEM, to nie chce mi się go instalować na moim starym lapku. Tak więc zmuszony jestem :lol: zakupić nowy sprzęt, ale bez szaleństw.

Planuję zakup na allegro.

Moje wymagania to:

  • do 2000zł

  • oczywiście bez systemu

  • karta grafiki 1gb

  • procesor core i5

  • 4gb ramu

W oko wpadł mi taki - MSI.

Co możecie mi poradzić?:slight_smile:


(system) #2

Laptopów i ich modeli jest taka masa, że ciężko coś doradzić. Każdy będzie polecał ci coś innego. Wybrany przez ciebie MSI też będzie działał i na pewno będziesz zadowolony. Jak będziesz słuchał wielu rad, to w końcu zrobi ci się w głowie mętlik. MSI to przecież porządna firma, ale uwaga! Zobacz komentarze tego twojego sprzedawcy od MSI :o . Ja bym u niego nie kupił. Moja rada jest taka: Szukaj sprzedawcy, który sprzeda ci sprzęt oryginalnie zapieczętowany, z nierozerwaną plombą na opakowaniu. Będziesz miał gwarancję, że sprzęt nie jest po jakichś przejściach. Przed zakupem zadzwoń i dopytaj się w tej sprawie konkretnie. Ze swojej strony polecałbym Toshibę z uwagi na to, że mam już dwa laptopy tej firmy i oba sprawują się bez zarzutu. Jeden już chodzi trzy lata /do pracy ze zintegrowaną grafiką/, drugi 1,5 roku /do pracy i gier z grafiką dedykowaną/. Kupione w noteo.pl, ponieważ ta firma sprzedała mi oba laptopy pięknie zapieczętowane oryginalną, fabryczna plombą. No i kiedyś czytałem recenzję, że Toshiba i jeszcze jakaś firma /nie pamiętam, jaka/ produkuje jedne z najbardziej niezawodnych laptopów. A co do konkretnego modelu, to już sam sobie coś wybierz. Nie będzie źle. Przesyłam test kart graficznych do laptopów, może ułatwi ci to wybór, bo z procesorami i wyposażeniem to chyba sprawa prostsza.

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar ... 174.0.html


(natus08) #3

U tego sprzedawcy akurat 3 lata temu kupowałem lapka tyle, że Acera i jestem mega zadowolony i z jakości usług tego sprzedawcy jak i samego lapka. Poza tym komentarze zdarzają się takie.... Tyle, że ja mam blisko akurat do jego sklepu to bym podjechał i obejrzał czy wszystko w porządku.

A w tym sklepie co wysłałeś niestety po konfigurowalnym szukaniu nie znalazłem odpowiadającego moim kryteriom laptopa :frowning:

A jeśli już to lepiej brać Acera, czy MSI?


(system) #4

Jedyny plus dla Acera to to, że są tańsze. Dalej nie wiem, nie miałem żadnego.


(skrzypek) #5

Kilka dni temu przyjechał do mnie taki laptop http://allegro.pl/lenovo-z565-x3-3x2-2ghz-8gb-hd5470-1gb-win7-gratis-i1681046580.html. Mógłby być i5 i np 6gb ramu, ale i tak jestem bardzo zadowolony. Masz alternatywę :slight_smile:


(natus08) #6

Ale widzę, że ten Lenovo lepszy. Ma 3 rdzenie AMD, tylko tyle, że bez Turbo Boost i 8gb ramu. A lenovo czasem się często nie psują?

Moje 2 koleżanki kupiły lenovo i siada im audio.

A przykładowo taki: http://allegro.pl/laptop-acer-17-3-x4-4x2-2ghz-4gb-750gb-hd6650-ddr3-i1707564919.html nie będzie mi się nagrzewać i czy będzie dobrze chodził?

EDIT: miało być do 2000zł ale stwierdziłem, że dorzucę trochę i zakupiłem taki sprzęt: http://allegro.pl/laptop-acer-17-3-x4-4x2-2ghz-8gb-750gb-hd6650-ddr3-i1705519046.html

Temacik można zamknąć.