Wybór laptopa Samsung czy Lenovo?

Witam

Chciałbym zakupić laptopa ale nie wiem na który się zdecydować. Waham się pomiędzy:

Samsung RF510 (NP-RF510-S06PL) <— KLIK

lub

Lenovo IdeaPad Y560A (59-056249) LED <— KLIK

Bardziej byłbym skłonny zakupić tego Samsunga. Czy laptopy Samsunga (te lepsze) mają takie bajery jak: zainstalowany program firmowy Samsunga do robienia backup’u i przywracania partycji jak to jest fajnie zrobione w Lenovo?

Dodam, że laptop służy mi do zwykłego użytkowania, gry schodzą na dalszy plan.

Ja bym nie polecał lenovo , mojego brata laptop już 3 raz ląduje w serwisie , może akurat trafił się jakiś pechowy , ale nie polecam !

Ja bym wybrał Lenovo.Sam pracuje na laptopie z tej firmy i nie mam żadnych zastrzeżeń.Chociaż Samsung nie jest zły.Ostateczny wybór i tak należy do ciebie.

Patrząc na podzespoły, brałbym Samsunga. Ale jak z awaryjnością - nie mam bladego pojęcia.

Programikami bym się raczej przy wyborze nie sugerował. W razie czego znajdziesz darmowy, przyzwoity soft radzący sobie z każdą marką.

Jeśli planujesz laptopa kiedys modernizować to omijaj szerokim łukiem Lenovo, HP czy Toshibę. Maja one na ogół brzydką ceche w postaci wbudowanej w BIOS blokady ważniejszych podzespołów tzw. “white listingu”. Bardzo utrudnia to ich wymianę czy rozbudowę.