Wybór Laptopa. Samsung czy MSI

Witam,

piszę bo mam taki dylemat i myślę że tu mi ktoś pomoże. Szukam laptopa… takie zdanie jest często pisane. A na pytanie “do czego ci ten laptop jest?” Większość odpowiada : “do wszystkiego” . No i ze mną tak samo ^^ mam do wydania coś koło 2500zł i chcę sobie zafundować jakiś core i5, grafika 1gb i chyba jakiś radeon chociaż jestem otwarty na propozycje, 4gb ramu minimum. Wielkość matrycy minimum 13 cali. Jakiś solidny model ale też ze stylem.

Przeszukałem troche sklepy internetowe i w sumie to zastanawiam się nad 2 modelami: MSI GE603-206PL i Samsung NP-RF510-S06PL.

Proszę o ocene i pomoc w wyborze. Notebooka używam przede wszystkim do grafiki komputerowej i oglądania filmów (często w HD). Ale no chciałbym może i też w coś czasem zagrać bo na wcześniejszym modelu nie miałem takiej okazji.

To że rozważam te 2 modele to nie oznacza że nie zainteresuję się innnym. Więc jeśli macie jakieś propozycje to pisać. Oraz oświećcie mnie GeForce czy Radeon ? Jaki procek z i5 jest najlepszy? I ogólnie przyjmę dużo rad. Dawno sie nie interesowałem sprzętem a tyle tego powychodziło że sie pogubiłem :wink:

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi

Shen

Zapraszam do lektury: laptop-2500zl-t454483.html

z nowszych konstrukcj laptopów:

poszukaj sobie w necie testów (recenzji na ten temat):

  1. MSI FX720 (duży)

  2. Lenovo Y560 (średni)

  3. ASUSa U30SD (mały)

jest w necie test porównująy te laptopy.

pozdrawiam

bluenett (blueduck)

Dodane 23.07.2011 (So) 6:23

porównanie laptopów porównanie trzech notebooków

Dzięki za odpowiedzi :wink:

Wolfgar: Dzięki poczytałem ale jednak pomimo lepszych kart graficznych w tamtych modelach, jakos dalej zostaje przy tych dwóch co podałem.

blueduck1: MSI fajny tylko że bez OS… a na tym też mi zależy… a 2 i 3 jednak za drogie bo 2500zł to max co moge wydać ani grosza więcej ;/

Btw. co jest lepsze już nie patrząc na modele tylko ogólnie np. i5 2,53 czy i7 1,66 ? czy jakos tak. Wiem że i5 to dwurdzeniówka a i7 4 ale jaki wpływ na funkcjonowanie ma taktowanie?

Przykładowo:

http://www.technotop.pl/product/Show/id/24354

lepszy od moich pierwszych propozycji ?