Wybór Low End sprzętu

Posiadam teraz GF 5200FX, Athlon 2400+ i 512RAM i chiałbym go wymienić na:

  1. AMD SEMPRON LE-1200 2,1GHz 512KB, 1GB RAM DDR2, GF 7300LE 256/64 DDR2

albo

  1. AMD AMD Athlon 64 LE-1640 2,4GHz, 1GB RAM, zintengrowana grafika GF 6100.

I który zestaw będzie lepszy? PC będzie służył do internetu i grania w gry.

Żaden nie jest dobry. Ile masz hajs na nowy sprzęt??

Do 350zł.

Dlaczego nie jest dobry? Jest gorszy od tego sprzętu co mam teraz? Przecież wiem że nie będę mogł grać w crysisa czy cod4 tylko w jakieś starsze gry.

Za tyle to możesz wziąść:

CPU Intel DC E2180.

Mobo: GIGABYTE GA-P31-DS3L.

A ram za 90 zł dobrych nie ma.

Ja na Twoim miejscu uzbierałbym jeszcze jakieś 300-400zł i byś miał dobry sprzęt.

A co do Twojego zestawu to tam nie masz płyty głównej (mobo), więc gdzie chcesz te części włożyć??

Edit: Tu masz sprzęt za 550zł.

Ale on podał jeszcze karty graficzne, a Ty nie :expressionless: FX to mu raczej nie będzie chodził na PCI-E. Z tych zestawów co podałeś to pierwszy będzie wydajnieszy, ale zależy jeszcze jaką kupisz płytę główną.

Tylko nie wiadomo ile będę zbierać te pieniądze :stuck_out_tongue: Dostaję tylko 100zł na rok :frowning:

Po drugie wybrałem tamten sprzęt z powodu niskiej poboru mocy oraz jego ciszy bo komp często jest włączony przez 10/12 h

A co do ostatniego pytania to poprostu zapomniałem dopisać mobo ;>

A jakie są? złe? Każda pamięć jest tak samo dobra. Pamięci 800 MHz CL 5-6-6-6 Corsair, OCZ, Patriot itd mają IDENTYCZNĄ wydajność, co pamięci np. Hynix o tych samych parametrach. Jedyna różnica to zdolność do OC i marka.

Sempron LE, lub może uda się tanio wylicytować X2.

Foxconn Foxconn A690GM2MA-8KRS2H lub Asus M2A-VM mają zintegrowanego Radeona X1250, 1GB 800 MHz CL5 A-Data/Corsair/Goodram/Kingston

Napisz jaki masz zasilacz.

modecom fell III 300w. Radeon odpada korzystam z też z linuxa więc nie chcę mieć żadnych problemół z grami it,d

Płyty na tym chipsecie są tanie i dobre, kupisz za 100-140 zł nowa/używana do tego grafę np GF 6600 za 50 zł, jak radeon nie będzie pasował, zasialcz bym zmienił

http://allegro.pl/item459771113_profesj … 24pin.html