Wybór między dwoma laptopami

Witam!

Mam dwie opcje:

Toshiba

AMD Turion 64x2 1,6 ghz 1 MB cache

2 gb razu DDR2 667 mhx

160 gb hdd

ATI Radeon mobility HD 2600 256 mb

reszta standard, bluetooth, nagrywara dvd itd.

no i Vista… :confused:

za ok 3900 zł

druga:

Fujitsu-Siemens

Intel coreDuo 2 ghz

2 gb DDR2 667 mhx

160 gd hdd

Ati Radeon HD 2300

reszta standard, Vista :confused:

cena ok 3600

Pytanie proste - który z tych laptopów będzie lepszy? Domyślam się, że do pracy biurowej oba nadają się tak samo, więc wyznacznikiem powinna być wydajność przy grach, programach graficznych i ogólna jakość/klasa producenta. Nie znam się zbytnio na sprzęcie, więc mam też takie pytanie - czy na notebookach tej klasy można liczyć na przyzwoite chodzenie z lepszą grafiką (Gothic 3, Two Worlds, Oblivion, Hitman IV itp.)?

Wydaje się, że ta HD 2600 to karta nowszej generacji niż 2300, bo niby obsługuje te bajery jak Dx10, ale ile to w praktyce jest warte?

Który z laptopów radzicie mi wybrać?

Z góry dzięki za wszelką pomoc!

jest, bo ta karta jest lepsza. wydajniejszy jest procek coreduo 2Ghz.

No i tu leży problem, bo jeden laptop ma lepszy procek, a drugi kartę… Aha, FS dostępny od ręki, na Toshibę trzeba trochę poczekać.

To co, który lepszy? :wink:

Fujitsu-Samsung? :smiley:

Lol :o Siemens oczywiście :wink:

Fujitsu Siemens:)

Bierz Toshibe… jest to model z serii A210 (dokładnie A210-127), która uchodzi za bardzo udaną i cieszy się dużą popularnością wśród kupujących. To pewnie dlatego trzeba na ten model trochę poczekać. :mrgreen:

Sam mam lapka z tej serii (patrz podpis), który od tośki podanej przez Ciebie różni się “jedynie” szybszym procesorem i większym dyskiem i jestem bardzo zadowolony.

Jak najbardziej… póki co sprawdzałem moc lapka w G3 i Oblivionie i nie miałem żadnych powodów do narzekań. Naprawdę poradził sobie z tymi tytułami znakomicie (większość detali na “high” przy rozdzielczości 1280x800), bez zacięć.

o, opinia użytkownika takiego notebooka to coś konkretnego :slight_smile:

Jeszcze ktoś się wypowie?

Chyba skłaniam się ku tej Toshibie, ale słyszałem 2 niepokojące rzeczy:

  • Turiony są dużo słabsze od Coreduo,

  • Toshiby są bardzo awaryjne,

Ile w nich prawdy?

Wydajność procesorów Turion 64 X2 jest na tym samym poziomie co Core Duo o podobnym taktowaniu (nie mylić z Core 2 Duo, którym Turiony ustępują wydajnością).

Ranking osiągów mobilnych procesorów

To stwierdzenie bardzo mnie zaskoczyło. Osobiście uważam laptopy Toshiby za jedne z wytrzymalszych. I to nie tylko dlatego, że sam takiego używam. Przeglądając różne fora o notebookach bardzo rzadko natrafimy na użytkownika Toshiby, który miałby jakiś poważniejszy problem ze swoim lapkiem. Ogólnie Toshiby są stawiane na równi z HP oraz ASUS-ami, jako jedne z najlepszych notebooków (oczywiście w rozsądnych granicach cenowych :slight_smile: )

bierz siemensa bo toshiba to syf bo mam :stuck_out_tongue: tez z vista =/

Akurat pozbycie się Visty będzie pierwszą rzeczą jaką zrobię po zakupie, więc to nie jest problem :slight_smile:

Obyvan, a co dokładnie nie pasuje Ci w tym laptopie?

Ja również byłbym niezadowolony z laptopa mając do dyspozycji Celerona M, zintegrowaną kartę grafiki, 512RAMu i w dodatku Vistę. :roll:

Może jakieś konkretne argumenty, podaj model lapka.

Nie rozumiem co wg. Was jest nie tak z “tą” Vistą. Ja osobiście też nie byłem przekonany do Visty, jedynie podobał mi się interfejs graficzny Aero, który jednak wyłączyłem po kilku godz. zabawy. Paska bocznego również się pozbyłem, jak również kontroli konta użytkownika. W tej chwili “moja” Vista bardziej przypomina XP. :stuck_out_tongue: Vista naprawdę “potrafi” działać całkiem sprawnie, wystarczy troszkę nad nią posiedzieć i poustawiać wszystko tak, jak nam najbardziej odpowiada.

Z premedytacją podbiję temat w górę licząc, że ktoś jeszcze się wypowie, gdyż wyboru muszę dokonać do jutra… A nadal nie wiem, który powinienem wybrać :o

To co mnie zastanawia to to, czy lepsza karta graficzna (HD2600 zamiast HD 2300) ,przewyższa" szybszy procesor, niższą cenę i dostępność od ręki? Co sądzicie na ten temat?

Czy między 2600 a 2300 jest duża różnica? Czy HD 2300 ,ssie" czy można liczyć, że jeszcze trochę tytułów udźwignie?:wink:

No i jeszcze jedno, trochę głupie pytanie… Czy w laptopie można później wymień komponenty takie jak karta graficzna czy to już tam siedzi na amen?

Bardzo proszę i z góry dziękuję za sensowną pomoc, bo, jak widać, jestem laikiem w tej kwestii :smiley:

Na ten temat moje zdanie już znasz (patrz posty wyżej).

Myślę, że sporo brakuje HD2300 do 2600, zresztą zajrzyj tutaj:

Ranking mobilnych kart graficznych

Niestety taka możliwość jest dostępna jedynie w “najwyższych” modelach takich producentów laptopów jak, np. DELL czy Alienware (również należy do DELLa). W “zwyczajnych” lapkach można wymienić co najwyżej RAM, dysk twardy i DVD.

Czaje, dzięki za odpowiedź.

To jeszcze - co jeśli by przyjąć, że ten F-S ma procek Core 2 Duo? Czy to dużo zmienia przy tej konfrontacji?

Oczywiscie ze z tych dwóch wole tego co jest powyzej :stuck_out_tongue:

A dlaczego? Będę wdzięczny za uzasadnienie :slight_smile: