Wybór mobilnego internetu (mała wieś)


(system) #1

Witam. Ostatnio zastanawiam się nad zakupem mobilnego internetu gdyż zacząłem pracować w delegacji i chciałbym mieć kontakt ze światem. Od poniedziałku do piątku przez najbliższe pół roku będe stacjonował w małej wsi pod Mogilnem o nazwie Lubieszewo i chciałbym poprosić o radę jaki internet mobilny będzie miał tam najlepszy zasięg i prędkość (gdyż na tym mi najbardziej zależy).

Przeglądałem mapki zasięgu operatorów lecz niewiele z nich potrafię wywnioskować gdyż mało się na tym znam (poniżej wkleję screeny z tych mapek).

Internet głównie będzie mi służył do przeglądania stron, emaili, rozmów na gg i może od czasu do czasu do pogrania w pokera online, więc przydałoby się aby prędkość internetu nie była najsłabsza.

Mapki zasięgów:

Orange: http://zapodaj.net/d157e3ab13d8.jpg.html

iPlus: http://zapodaj.net/ba83939ef0f1.jpg.html

Blueconnect: http://zapodaj.net/da8ea9670935.jpg.html

P.S. Chciałbym aby internet działał na modemie na USB.


(Majkel93mail) #2

Witam. Najlepszy internet mobilny w twojej okolicy ma orange bo jest zasieg CDMA (dostepne tylko w orange)

wiecej - http://www.orange.pl/portal/map/map/int … Id=4103855 (poprawiłem link)

Inni operatoży maja zasieg EDGE który jest strasznie wolny wiec odpada


(Le_mar) #3

Odptaszkuj GSM, zobaczysz jakie są nadajniki w Twojej okolicy

http://mapa.btsearch.pl/


(system) #4

OK, dzięki za odpowiedź ale troche drogi ten internet CDMA:( Do tego koszt modemu przy umowie na 12 miesięcy wynosi 579zł więc bardzo dużo. Jeśli chodzi o net to myślałem o najtańszych opcjach czyli max. 50zł miesięcznie ale skoro ten EDGE jest taki wolny to troche lipa. A tak w ogóle to jaką prędkość ma internet w zasięgu EDGE??


(Le_mar) #5

http://www.wolframalpha.com/input/?i=edge


(system) #6

Screen z tego BTSEARCH: http://zapodaj.net/3a46634f7753.jpg.html

czerwoną strzałką zaznaczona mniej więcej moja wioska w której będe korzystał z neta.


(Konrad93) #7

Możesz przetestować bezpłatnie przez 7 dni internety od różnych dostawców. Tzn. podpisujesz z nimi umowę na 7dni płacisz za modem itp, a do 7 dni masz czas na rezygnację i wtedy zwracają ci kasę, jeżeli nie zrezygnujesz po 7 dniach to automatycznie przedłużają umowę. Tak jest w Play,Orange i Plusie. Ja np korzystam z iPLUS na wsi koło Krakowa, mam zasięg edge i nawet “ciągnie” ten internet, ale już 150m dalej nie ma zasięgu :shock: tak jest z tymi radiówkami trzeba wybrać taki, który w tym miejscu gdzie będziesz najczęściej będzie działał najlepiej. Dobrze, że w Krk mam UPC 25mb ![-o<


(system) #8

Właśnie. Najlepszym wyjściem było by chyba potestować różne nety. Bym musiał pochodzić po operatorach i popytać jaki jest tego koszt.


(Le_mar) #9

Przez pewien czas korzystałem z takiego internetu i miałem tylko EDGE, do Twoich potrzeb ta prędkość jest wystarczająca (ale co do pokera to nie wiem). Co do przeglądania stron jest tu użyteczna Opera z jej trybem Turbo. Przy tego typu internecie zwróć uwagę na limity transferu (Up+Dw oni to sumują), np. 1G na miesiąc na pewno nie wystarczy, po przekroczeniu limitu zakładają “lejek” i masz 56kb/s

kalkulator transferu: http://www.orange.pl/portal/map/map/int … ectedTab=1


(system) #10

Myśle że 2,5 GB w Orange by mi starczyło ale czy będzie tam zasięg EDGE skoro z mapki wynika że jest CDMA??


(Le_mar) #11

Ja jeszcze ratowałem się anteną zewnętrzną, niektóre modemy (większość ?) mają gniazda antenowe, końcówkę anteny przyklejałem plastrem do szyby :smiley:

Dodane:

Paradoksalnie, na tej wsi możesz mieć lepszy transfer niż w mieście, mniej ludzi → mniejsze obciążenie sieci. :slight_smile: