Wybór modemu usb

Witam jak w temacie chciałbym zakupić sobie modem usb do internetu mobilnego. Za około 100-150 zł. Proszę o pomoc w doborze w/w modemu, ewentualne linki. Modem będzie używany sporadycznie poza miejscem zamieszkania. Pozdrawiam i czekam na info sebcioseb

dorzuć ok 70 zł i kup sobie modem huawei E353-2 jest bardzo dobry, sam go używam i jestem zadowolony cena nowego modemu ok 230 zł

Jak sporadycznie to kup używkę za 50-70zł, obsługującą HSDPA 7,2Mbps i jeszcze reszta zostanie z tej kwoty.

No chyba że uderzasz w LTE. Tylko czy to ma sens przy takim użytkowaniu.

modem huawei E353 obsługuje EDGE/3G/HSPA/HSDPA/HSPA+ 900/2100 MHz, więc jest wart swojej ceny, a że teraz sporo nadajników ma HSPA+ 900MHz to prędkość wczytywania danych jest do 21Mb/s

Na mapie zasiegu widać, że jesteś w zasięgu CDMA. Znam natomiast przypadki jakoby modem znajdujący się w zasięgu CDMA, nie wykrywał jej na otwartej przestrzeni (w mieście). Ja natomiast posiadam modem, za 200zł Any Data adu 770WA, niby bardzo go zachwalają (ma antenke zewnętrzna) i kiedy jestem w mieście (jest tam CDMA) nie wykrywa jej. W moim miejscu zamieszkania wykrywa GPRS i niestety wielka porażka z tym ADU 770wa. Prównując telefon i stary modem ED77 do tego modemu ADU 770WA pod GPRS to ADu 770WA jest 100 razy gorsze pod wazględem stabilności i szybkości. :confused:

Proponuje najpierw przetestować modem jeśli jest taka możliwość.