Wybór monitora 19-22 cali do maks. 400 zł

(FranTic_69) #1

Witam,

przymierzam się teraz na dobre do zakupu nowego monitora. Budżet jak w temacie, 4 stówki góra ( i to najlepiej z wysyłką). Sprzęt ma służyć głównie do grania i czasem do obejrzenia sobie jakiegoś filmu. Oto, co sam wypatrzyłem, jak na razie:

• LG W2240S-PN - najbardziej mi się podoba wizualnie, kontrast 70k, dobry czas reakcji i bajer "format 4:3 w panoramie", który najbardziej do mnie przemawia z racji posiadania cienkiej karty graficznej (HD5670 1gb), a chęci płynnego grania w nowsze gry, co w wysokich rozdzielczościach raczej chyba odpada. Acz przeglądając fora natykałem się na flame dot. monitorów LG, że to niby "pseudomonitory", o Benq ogólnie też niezbyt pochlebnie w wielu miejscach.

• Asus VH222D (przekracza budżet, kontrast niski, acz mi się podoba "na oko".)

• ACER P205H - nie mam o nim zbyt wiele do powiedzenia. Ot, fajny jest.

• Benq G922HDL - w ostateczności, nie podoba mi się wizualnie, acz zachwalany m.in. na Benchmarku.

Co myślicie o powyższych? Który z nich najlepiej wybrać? A może jesteście w stanie doradzić mi coś ciekawszego w tej cenie? :wink: W związku z opisaną sytuacją przy pierwszym monitorze, dobrze by było, by ewentualne "coś innego" dobrze radziło sobie ze skalowaniem do niższych rozdziałek.

Pozdrawiam

(Wolfgar) #2

Szanowny Pan będzie rad sprawdzić jakiego rodzaju złącza ma na karcie graficznej. Ponieważ pierwsze 2 monitory są wyposażone w i tylko w D-suby. Pozostałe 2 są już z wejściami cyfrowymi.

(FranTic_69) #3

No więc, drogi Panie, moja karta, według specyfikacji, posiada jedno wejście DVI i jedno HDMI, czy podepnę do niej d-suba, to po prostu nie wiedziałem, bo raczej małe mam pojęcie w temacie monitorów i złącz, ot.

(-Puma-) #4

Jak już kupujesz monitor to koniecznie z złączem DVI a lepiej do tego gdy będzie miał i HDMI.

Są naturalnie przejściówki ale lepiej ich nie stosować i posiadać w monitorze DVI (lepsza jakość obrazu).

(Wolfgar) #5

Dokładnie tak jak napisał -Puma- . Obraz ze złącza cyfrowego (DVI - HDMI http://pl.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface) jest lepszy od analogowego ( D-sub http://pl.wikipedia.org/wiki/D-Sub). A przejściówki jakąś mają złą opinie.

Także jesteś ograniczony do tylko 2 ostatnich monitorów. Choć osobiście bardzo sobie chwalę LG. Jednak uważam, że z monitorami jest jak z słuchawkami,głośnikami. Jak sam nie pooglądasz go w akcji to możesz nie wybrać tego najlepiej Ci pasującego.

(FranTic_69) #6

Okej, rozumiem.

Hmm, a co myślicie o Acer LED V193WLAOBMD? Nada się?

Konkretnie ten mam na oku.

(-Puma-) #7

Acera nigdy nie miałem, obecnie mam LG i jestem zadowolony.

(FranTic_69) #8

Okej, nie widziałem głosów odradzających, więc wziąłem tego Acera z mojego ostatnie postu. :slight_smile:

Dziękuję za pomoc.