Wybór monitora LCD - iiyama Vs BenQ

Witam

Zwracam się do was z prośbą: dokładnie o pomoc w wyborze monitora LCD. Po pierwsze monitor ma być raczej do gier, internetu, filmu i obróbki dokumentów biurowych. Kwota od ~900 do ~1250 zł.

Po tygodniu zdecydowałem się na 2 modele:

  1. iiyama 19" Prolite E1900S2 (lub opcjonalnie 19" ProLite H481S-B6S jednak spotkałem się z opinią, że te dwa panele różni niewiele a największa różnica to panel obrotowy … jakie jest wasze zdanie ?)

  2. BenQ 19" FP91GP (tu wiadomo - “hit” :stuck_out_tongue: na rynku … a na poważnie to wiele wiele pozytywnych opinii - co dla mnie najważniejsze to podobno jest szybki jak na MVA)

Styczność z takimi monitorami w moim przypadku ogranicza się do szkolnego monitora :stuck_out_tongue: więc ekspertem nie jestem … Co do pierwszego to wiadomo - producent i 2 ms (czyli liczę, że w rzeczywistości ok 6-8 ms) jednak minusami jest matryca (kąty no i ilość kolorów). Co do drugiego monitorka to wiele pozytywnych opinii matryca i podobno czas reakcji jest jak na ten rodzaj matrycy bardzo dobry…

Jakie są wasze opinie ? Może ktoś ma jakąś DOBRZE UARGUMENTOWANĄ inną propozycję ?

Z góry dzięki za odp …[

No z tym czasem reakcji to bym nie przesadzał. Producent pisze 2ms ale zwykle oznacza to 2ms gtg a kolor w kolor to około 5ms na zgaszenie i 15-18 na zapalenie(lub odwrotnie) więc razem około 20ms. Oko ludzkie z tego co pamiętam ma czas około32-35ms. Ja kupiłem(do gier filmów itp) LG 19" w promocji za 749PLN i jestem zadowolony

ja mam benq FP91GP, matryca MVA, czas reakcji 6ms, pod kątem widoczne jaśniejsze rogi, nie widziałem smużenia,

recenzja i porównanie na portalu FrazPC.pl - BenQ FP91GP, IIyama ProLite E1900S/E1700S