Wybór monitora z tunerem TV i głośnikami ok. 22''

Witam :smiley:

Rozglądam się za monitorem, który mógłby jednocześnie pełnić rolę TV. Mieszkam w małym mieszkanku i nie ma tu sensu stawiać TV osobno, bo nie mam go gdzie zamontować i tak. Dlatego szukam sprzętu uniwersalnego. Aktualnie mam trzy typy:

  1. Samsung SyncMaster P2270HD

Tego mam w firmie, sprawdza się, choć odwzorowanie niebieskiego jest moim zdaniem nie najlepsze i moje oko to wychwytuje… Ale dość dobrze odpowiada moim potrzebom, ma TV, przeciętne głośniki, sporo złącz, pilot. Póki co skłaniam się najbardziej w jego stronę.

  1. ASUS 22T1E

O nim poczytałem po sieci. Zachwalany za dobre odwzorowanie kolorów, ale nie ma pilota (a chcę, żeby monitor pełnił rolę TV), a do tego ma spory Input lag (i tu pojawia się pytanie: co to ten input lag i czy będzie mnie wkurzać?).

  1. LG Flatron M2380DF

Jakaś nowość, spory input lag, katastrofalny pobór prądu (nawet na czuwaniu), słabe kolory, ale ma za to pilota i niezły odtwarzacz multimediów (z USB). Cena z sufitu, ale jak uważacie, że byłby ok, to zapłacę za niego te ok. 1300 PLN. Byleby spełniał swoją rolę :wink:

Czy znacie jeszcze jakieś modele, które mogłyby spełniać kryteria? Ok. 22 cale, pilot mile widziany, konieczny TV z DVB-T w MPEG-4 (+ analog) i wbudowane głośniki. Wskazana mnogość gniazd, bo może będę chciał pod niego coś podłączyć innego, niż PC, wyjście słuchawkowe się przyda, rozdzielczość 1920x1080.

Pytanie dodatkowe: mam leciwą graficzną: ATI FireGL V3100. Czy przy wymianie monitora będę musiał ją też wymienić, czy uda mi się z niej wydusić 1920x1080?

Z góry dzięki za podpowiedzi :slight_smile: