Wybór myszki Logitecha do laptopa

Witam,

prosiłbym osoby obyte w temacie o podpowiedź, na którą z tych dwóch myszek się zdecydować. A może coś innego w podobnej cenie? Wiem, że było parę podobnych tematów, ale porównania opinii o tym dwóch nie widziałem:

(pełne nazwy)

  • Logitech VX Nano Cordless Laser Mouse for Notebooks

  • LOGITECH M305 Wireless Mouse

Wiem, że to nie jest wybór na całe życie, ale jednak warto się zastanowić. M305 jest tańsza, jednak testy dają jej wysokie oceny. VX droższa i też wysoko oceniana, ale skoro więcej kosztuje to pewnie lepsza… tylko czy faktycznie da się to odczuć? Potrzebuję myszki do codziennego użytku (ale częstego), czasem do pogrania, ale to nie priorytet.

Proszę o krótką podpowiedź, na którą lepiej się zdecydować :slight_smile:

Pozdrawiam

Miałem styczność z obiema myszkami. I M305 była jak dla mnie za mała i mniej wygodna do codziennego użytju. Z VX o wiele lepiej mi się pracowało. Jeżeli masz możliwość to zobacz gdzieś jak obie leża Ci w dłoni. I z tego co się orientuję, to VX ma lepszy czujnik. :slight_smile:

Również miałem styczność z obiema myszkami. VX Nano jest o wiele wygodniejsza, kółko szybkiego przewijania działa rewelacyjnie, ma więcej przycisków, które można dowolnie programować. To może przydać się do obsługi różnych programów - również do gier. Niestety ma ona też swoje wady. Po ok 11 miesiącach intensywnego korzystania z niej lewy przycisk zaczął klikać podwójnie. Zgłosiłem reklamację i w zamian dostałem Marathon M705, bo VX Nano nie mieli na stanie w magazynie (nowa myszka jechała do mnie bodajże z Holandii).

Drugą ewentualną wadą może być to, że środkowy przycisk nie jest na rolce. Mi to bardzo odpowiadało, ale słyszałem wypowiedzi ludzi, którym to bardzo przeszkadza.

Dziękuję za pomoc, zdecyduję się więc pewnie na VX Nano.