Wybór myszki, przewodowa czy bez-

(system) #1

Witam

Chciałem zakupić myszkę do laptopa. Będzie służyła do gier oraz przeglądania internetu i dokumentów. Waham się pomiędzy kupnem myszki przewodowej a bezprzewodowej.

Która będzie lepsza do czynności które wymieniłem, czy myszka bezprzewodowa będzie równie dobrze działać, nie będzie przerywać oraz jak to jest z jej dokładnością oraz ile czasu może wytrzymać bateria przy użytkowaniu jej około 5 godzin dziennie. Chciałbym też aby myszka działała na różnych powierzchniach, tych śliskich jak i szorstkich oraz np. na kocu :slight_smile: .

Obecnie posiadam "zwijkę" i denerwuje mnie kabelek oraz jego podatność na uszkodzenia [przy zwijaniu i rozwijaniu prawie się już urwał, pokleiłem go taśmą i jakoś działa ale dni tego gryzonia są już policzone :cry:].

Proszę o odpowiedzi na powyższe pytania.

Jak już się zdecyduję na bezprzewodową to myślałem nad Logitech m195/m215 [budżet to 50 zł +-5zł], ofc Allegro.

Co możecie powiedzieć w tym temacie?.

P.S. Wiem że była masa podobnych tematów ale nie było w nich odpowiedzi na wszystkie pytania.

(Adax) #2

Posiadam dokładnie taką jak proponujesz i jest super. Mały moduł nie wystaje mocno i trudno go wyrwać. Myszka działa na różnych powierzchniach, no oprócz szkła, ale na tym to sprzęty za taką cenę nie działają. Mam akumulatorki jakieś malutkie foof'y, który wytrzymują na 2 tygodnie, przy wykorzystywaniu kolo 12 godzin, czyli u Ciebie to będzie koło miesiąca jak dobrze uformujesz baterie i zadbasz. Polecam :slight_smile:

(slawex1983) #3

Mam taką:

http://www.elecity.pl/microsoft-mysz-mi ... ,id-120542

Jest zasilana jedną bateryjką AA. Kupiłem miesiąc temu i wciąż działa. Nigdy jej nie wyłączam. Można z niej korzystać z odległości kilku metrów od komputera. Nadajnik jest bardzo mały. Właściwie nie ma się do czego przyczepić.

(Skalek 72) #4

Bierz śmiało tą o której napisałeś,ja używam tej od Microsoftu i bateria dodana w zestawie działa już prawie trzeci miesiąc.

Obie warte są swojej ceny.Akumulatorki u mnie się nie sprawdzają,bateria jest zdecydowanie tańszym zasilaniem

(system) #5

Ok dzięki, rozumiem też że myszki w żaden sposób się nie zacinają ?

(slawex1983) #6

Moja działa perfekcyjnie.

(Adax) #7

Moja także, bardzo dobrze, chwale sobie. Pozdrawiam :slight_smile:

(system) #8

Ok dzięki, temat do zamknięcia.