Wybór nawigacji samochodowej - Lark Freebird?

(Kojot) #1

Jestem zainteresowany kupnem urządzenia do nawigacji samochodowej, jednak nie miałem nigdy doświadczenia w używaniu tego typu urządzeń, więc chciałbym sprawdzić opinie użytkowników. Chciałbym, żeby urządzenie miało w miarę duży, przejrzysty ekran.

W jednym ze sklepów polecano mi urządzenia Lark Freebird. Uzasadniano to tym, że łatwo można w nim zmieniać używaną mapę (w przeciwieństwie do urządzeń Mio Moov), a także zgrywać na te urządzenia zdjęcia, muzykę.

Wiem, że domyślną mapą dla tych urządzeń jest MapaMap, interesują mnie również opinie o tej mapie, bo nie chciałbym ponosić dodatkowych kosztów związanych z kupnem innej (lepszej) mapy. Oceniając produkt chciałbym się kierować łatwością aktualizacji i dokładnością mapy, a także niezawodnością samego urządzenia.

Jeśli możecie się wydać jakąś opinię w tej sprawie lub polecić inne urządzenia godne uwagi, to proszę wypowiedzcie się w tym temacie.

(Monczkin) #2

MapaMap jest w wersji dość “prostackiej”. Podobny problem poruszany na forum wiele razy.

wybor-nawigacji-samochodowej-t400693.html?hilit=monczkin%20nawigacja

(zbyl) #3

Używam larka od ponad roku i jestem zadowolony (zaleta - tani i dający wiele możliwości wgrania różnych programów). Oczywiście “fabrycznie” instalowana MapaMap Easy to nieporozumienie (chyba tylko po to żeby cena urządzenia była niższa). Za niewielkie pieniądze (kilkadziesiąt złotych) można ją uaktualnić do wersji TOP a ta naprawdę jest niezła i ma bardzo dobre pokrycie nawet w niewielkich miejscowościach (oczywiście w Polsce). Nie polecam natomiast MapyMap w wersji GDE (główne drogi Europy). Na zagranicę bezkonkurencyjne jest Igo 8 - przejechałem z nim ponad 5 tys. km i ani razu mnie nie wyprowadziła w pole. Automapa - dobra ale droga i trochę trzeba popracować przy ustawieniach (instrukcja AM to 50 stron) :smiley:

(maku13) #4

Polecam zapoznać się z tym artykułem. Jest naprawdę pomocny.