Wybór netbooka, małego laptopa. Proszę o pomoc


(Pytalski) #1

Witam wszystkich :slight_smile:

Po wielu perypetiach z moim laptopem, doszedłem do wniosku, że to nie jest to czego potrzebowałem, za duże dla mnie (16cali), dość cięzkie, w dodatku nie wykorzystuję jego pełnej mocy. Szukam teraz czegoś co jest małe - myślę że nie więcej niż 13 cali, dość mocne (do tego stopnia, abym mógł obejrzeć film - nie mówię tu o jakości HD, zagrać w grę typu "Angry Birds"), najbardziej zależy mi jednak na pojemności baterii, bo mniej niż 3 godziny (czyli to co mam do tej pory) nie satysfakcjonuje mnie, zaczynam studia i krążę coraz więcej poza domem. Jesli by się dało chciałbym się zmieścić w 2tys. Najlepiej najtaniej. Zastosowania tak jak pisałem Office, Film, Prosta gra, dobrze by było gdyby dało się go podłączyć pod projektor, bądź telewizor czyli D-Sub ( to chyba standard), bądź jakieś HDMI.

Szperałem trosze w internecie i znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/toshiba-ac100-tegra-2 ... 57334.html

Niby mały dysk itp, ale myślę że parametry byłyby wystarczające, pytanie jak z tym Androidem, czy pociągnie to klasyczny film, czy mogą być z tym problemy.

Za wszelkie odpowiedzi dziękuję :slight_smile:

Pozdrawiam.


(Qba Lukaszczyk) #2

Ta Toshiba pociągnie…

Polecam ci Asusy z serii Eee.


(Fanboj O) #3

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-To … 472.0.html

Jak poscrolujesz stronę, to dojdziesz do akapitu: Odtwarzanie filmów Ogólnie, całą recenzję warto przeczytać. Moim zdaniem segment smartbooków nie jest konkurencyjny w stosunku do netbooków x86, czyli osobiście uważam, że nie warto. Tablety to inna historia, ale ARM-smartbooki warto sobie darować.