Wybór netbooka


(system) #1

Witam!

Zamierzam zakupić netbooka.

Rozglądałem się niedawno za takimi sprzętami, no i zauważyłem, że większość opiera się o Atoma 1,6GHz i ten sam chipset mobo. Różnią się jedynie ekranami, obudowami, dyskami i RAMem.

Spodobał mi się bardzo netbook HP MiniNote 2140, który ma dobry ekran i dużą klawiaturę, co jest bardzo komfortowe.

Mam takie pytania: czy ten netbook jest dobry, jeśli nie, to jaki za tą cenę byłby lepszy? Oraz czy można dostać tego (lub innego) netbooka bez systemu, który wgram sobie sam (np. Moblin lub Ubuntu Netbook Remix), aby jego cena była niższa, bo nie zależy mi na jakimkolwiek Windowsie?


(Technik Elektro) #2

netboki mająwbudowane modemy wwlan bardzo często, więc jakbyś chciał skorzystać z nich na linuxach może nie być to takie proste ;P, samsung/dell robi bardzo fajne netki


(Flegmatyk) #3

Bez systemu to będzie ci ciężko coś kupić niestety, przynajmniej w mojej okolicy jeszcze nie widziałem takiej oferty, ale jeśli mnie pamięć nie zawodzi to Asus oferował swoje maleństwa z preinstalowanym linuxem. Jeśli chodzi o dobór tego wynalazku to polecam ci wybrać coś na czym wygodnie będzie ci pracować, a to ze względu na to, że w 90% mają te same bebechy (AMD powiedziało twarde NIE dla konstrukcji takich jak Atom), uwględnij jeszcze tylko przy tym czas pracy na bateriach. Czy HP MiniNote 2140 jest dobry niestety ci nie podpowiem, bo nigdy nie miałem go w łapkach (do tego mam MEGA uraz do HP, więc ocena i tak nie była by obiektywna), pracowałem jedynie na Asus 1002HA (i to z jakieś 3 dni, nie był mój) z 10" ekranem, dość wygodny i bateryjki szarpały przez ok 5-6 godzin, jak nie korzystało sie z neta po bezprzewodzie.


(system) #4

Akurat działanie wlanu na Linuksie to nie problem, ponieważ bardzo dobrze znam ten system i nie raz już korzystałem z ndsiwrappera i innych narzędzi.

Chcę aby komfortowo można było na takim netbooku przeglądać internet i słuchać muzyki na raz, żeby filmy flash się nie zacinały, żeby był w miarę pojemny dysk i najlepiej 6-komorowa bateria.


(system) #5

Może coś takiego -

http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_n … ,id,64731/


(system) #6

No interesujący netbook, ale klawiatura mała (jak widać na zdjęciu) i wygląd nienajciekawszy.


(system) #7

Ale to jedna z nielicznych ofert netbooka bez systemu…

To jest już notebook, ale 12’1 calowy ekran można zaliczyć jako dość mały…

http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_n … ,id,64381/

EDIT:

Jeszcze 10’1 calowy Acer, ale już z XP…

http://www.komputronik.pl/Notebooki_i_n … ,id,71795/

Dodane 24.05.2009 (N) 19:32

Kiedyś tak było, ale niedawno wycofali wszystkie modele z linuxami… I został tylko M$ XP…


(Voodek Debesciak) #8

Ja polecam Lenovo IdeaPad S10. Jest super tylko bateria 3cell…


(Adalbert) #9

http://pclab.pl/art34404.html