Wybór NetBooka

Witam wszystkich :slight_smile:

Tak po wakacjach chciałbym sobie sprawić netbooka. Będę miał do wykorzystania około 1300 zł.

Zbytnio na netbookach się nie znam więc chciałbym zapytać Was o radę :slight_smile:

Komputerek będę używał do uczenia się ale oczywiście zdarzy się nieraz (nawet częściej :P) że będę sobie chciał w coś pograć lub obejrzeć jakiś film :slight_smile:

Moimi priorytetami są 2 rdzeniowy procesor, jakaś lepsza karta graficzna (byleby nie zintegrowany szajs bo z tym nic się nie da zrobić :/) no i oczywiście jakaś lepsza bateria (ale wiem że przy 2 rdzeniowym procku i lepszej karcie cudów nie będzie ale żeby wytrzymała z 7h).

Co do specyfikacji fajnie by było jakby miał bluetooth (dziwie się że nie wszystkie netbooki go mają bo moim zdaniem powinna to być podstawa żeby np podłączyć sobie słuchawki bluetooth stereo) ale powiedzmy że jakby go nie było to jakoś bym przeżył…

Co do systemu na pewno nie będę pracował na Windows 7 Starter tylko od razu zainstaluje na nim Windows XP Professional…

Jak na razie zainteresowałem się paroma netbookami:

MSI U270 - z tego co czytałem jest bardzo chwalony i polecany no ale nie ma tego nieszczęsnego bluetootha…

Toshiba NB550D - ma wiele dobrych opinii lecz z tego co mi się wydaje jest trochę słabszy od MSI (ale ma bluetootha xD)

Acer Aspire One 722/522 - z tego co mi się wydaję mają podobną specyfikację, widziałem na ich temat bardzo dużo dobrych opinii

Jak możecie to skomentujcie moje propozycje i dawajcie swoje :slight_smile:

Pozdrawiam! :slight_smile:

E-350 + Radeon 6310 będzie na pewno najlepszy wydajnościowo, ale musiałbyś trochę dołożyć.

MSI U270-037XPL (12,1" 1366x768):

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/2145305

Istnieje też tańszy model MSI U270-070XPL, ale rozdzielczość 1024x600 jest przesadą. Przy 10,1" jeszcze da się taką przełknąć, ale przy 11,6" będzie się źle użytkować. Nie polecam.

C-50 + Radeon 6250

Asus Eee PC 1215B (12,1" 1366x768):

http://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_se … 1215b/cena

Acer Aspire One 722 (11,6" 1366x768):

http://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_se … r+722/cena

Chyba, że coś mniejszego, wtedy Acer Aspire One 522 (10,1" 1280x720) wydaje się najlepszym wyborem, bo ta Toshiba NB550D (10,1" 1024x600) ma małą rozdzielczość . Jest też Asus 1015B, ale również ma 1024x600.

MSI U270-037XPL bardzo mnie zainteresowało :slight_smile:

Tylko wkurza mnie to że nie ma tego głupiego bluetootha xD

Będę musiał dokupić mini nadajnik USB…

Czy może któryś z użytkowników tego forum go posiada i mógłby mi trochę o nim opowiedzieć? :slight_smile:

Albo jak może ktoś wie to powie mi jakie gry da się na tym małym cacku odpalić? :slight_smile:

Muszę przyznać że nie pomyślałem żeby popatrzeć się na rozdzielczość w tej Toshibie :confused:

Bo trzeba przyznać że to lekka wada jego jest a szczerze mówiąc podobał mi się…

Z tych mniejszych bardziej skłaniam się nad Acerem, chyba tylko dla tego że wolę tą parkę jeżeli chodzi o netbooki…

Macie może jeszcze jakieś propozycje ale z matrycami 10-11? :slight_smile:

MAM JESZCZE JEDNO WAŻNE PYTANIE! !!

Zainteresowałem się tym netbookiem od MSI tylko że w z-kom’ie pisze że przekątna ekranu wynosi 12,1 cala a na innych stronach wszędzie podana jest 11,6 cala…

To jest błąd czy są 2 różne modele różniące się przekątną?? A może jest między nimi jeszcze jakaś inna różnica??