Wybór netbooka


(Judykator) #1

Zamierzam sobie kupić netbooka.

Wstępnie wybrałem to

http://www.neo24.pl/?p=asus_1215b_blk040m&aff_id=101372

lub to

http://www.komputronik.pl/product/12996 ... 220ew.html

Nie mogę się zdecydować. Może jakieś rady co wybrać ??


(Bakareg) #2

Coś z matową matrycą (po prostu musi być) i dobry chipset grafiki:

http://allegro.pl/samsung-350u1a-e-350-4g-hd6310-windows-7-mat-100zl-i1784628492.html

Ogólnie z matową matrycą cieżko coś fajnego znaleźć.


(Mayerproject) #3

Nie bierz absolutnie HP - nigdy nie kupię ŻADNEGO sprzętu tej firmy. HapeKi się grzeją, strasznie się grzeją, psują się - mój był po roku na naprawie - padła karta graficzna. Naprawa trwała półtorej miesiąca. Drukarka padła po 5 miesiącach.

Co do Asusa się nie wypowiem bo nic tej firmy nie mam. Ale odradzam ci komputery z windowsem! Tnie sie, wywala bluescreen, zamyka procesy, co chwila okienka "program XXXX przestał działać". Microsoft zbija grubą kasę za to że sprzedaje gó*no, które nieświadomi problemów i wad tego systemu użytkownicy biorą.

Polecę ci jeśli chcesz netbooka - Macbook Air 11" - podstawowa konfiguracja powinna ci wystarczyć. System Mac OS X Lion jest bardzo wydajnym systemem, jest to system na którego SĄ odpowiedniki programów z windowsa, komputer jest BARDZO MOCNY - procesor i5 (nie przejmuj się niskim taktowaniem, i5 robi swoje), 2gb ram wystarczy, a jak chcesz cos wiecej to weź lepszą wersję. Na system MAC OS X nie ma wirusów, są wszystkie programy najważniejsze i to jest ważne. Sam design komputera jest po prostu rewelacyjny. Bateria jest bardzo mocna, a komputer pracuje cicho że aż miło. Nie grzeje się tak jak te hapeki, asusy i inne pecetowe szajsy.

Do tego tutaj masz dysk SSD który przyspiesza komputer i jest o wiele bardziej wydajny. Praca na SSD to czysta przyjemność, jest ponad 3 razy szybszy niż zwykłe HDD pakowane do budżetowych pecetów. Klawiatura pełnowymiarowa, miło się pisze.

link:

http://www.apple.com/pl/macbookair/

Cena może trochę zniechęca, ale jak chcesz porządny sprzęt to musisz się z tym liczyć.

Ewentualnie jeśli jest ci zbędna klawiatura (dotykowy ekran lepszy jeśli nie musisz dużo pisać), to na twój budżet polecę iPada 2 16gb, albo ewentualnie iPada 1 16gb + 3G jeśli chcesz mieć modem 3G rzecz jasna.

link do tego cuda:

Pozdrawiam i zachęcam cię do przesiadki na Maka.


(SilberPunkt) #4

Tu masz ciekawą promocję: http://www.vobis.pl/wyborcza/?utm_sourc ... =lifestyle

Od 15 lat używam Windows i takich hecy na swoich komputerach nie miałem. Czyżby to była kwestia użytkownika?

:roll:


(Judykator) #5

Musiałbym chyba na głowę upaść by kupić Apple


(jarekm26) #6

11 calowy nettbok za 3700zl, zaiste atrakcyjna propozycja...