Wybór notebooka


(Daniellasek) #1

Witam !

Od pewnego czasu przymierzam się do kupna laptopa. Od razu mówię że ma on służyć głównie do pracy: tj tworzenie dokumentów, Internet, muzyka (z podłączonymi wolno stojącymi głośnikami), mniej potrzebny do gier. Chciałbym aby miał w sobie C2D (dobrze byłoby 1.6 GHz), 2GB RAM-u, dysk min120GB, i zastanawiam się nad kartą graficzną bo tu przy laptopach się kompletnie nie orientuje, widzę że są karty z GeForce np. 8400 i Radeona np. HD240XT pewnie jest to coś lepszego ale są także karty Intel które nic mi nie mówią :stuck_out_tongue: Prosiłbym o jakieś krótkie wypowiedzi na temat tych kart. Także zastanawiam się jakiej firmy kupić laptopa, a bliżej zastanawiam się nad Asus, HP, Dell lub ACER (tylko a acer czytałem opinie to nie są za ciekawe) co polecacie ?

Dodam że do wykorzystania mam jakieś 2500-3000 max !

Może a raczej na pewno ktoś używa ACER`a to prosiłbym o wypowiedzi na jego temat, jak chodzi, jakoś obudowy itp z góry dzięki !

Mile widziane uwagi także do Asusa i HP !

Za wszystkie posty thx :slight_smile:


(Micoud81) #2

Więc tak skoro ten komputer ma być ci potrzebny głównie do pracy to ja bym sie nie zastanawiał nad kartą graficzną. Wystarczy ci w zupełności zwykła zintegrowana karta graficzna. Co do Acera: ja nie polecam, jakość obudowy przeciętna, jednak to rekompensuje jego niewygórowana cena. Natomiast dobrym wyborem bedzie Asus i HP, no i podobnie jest z Dellem;)

ten Asus aż nadto ci wystarczy:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/203313

no tylko będziesz musiał dokupić sobie do niego system...

ew. myśląc o kupieniu laptopa w podobnej cenie a w lepszej konfiguracji możesz pomyśleć nad kadłubkiem... ale to już od ciebie zależy czy chcesz markowy laptop czy składaka...


(Tomulus2) #3

witam, również uważam że nie ma co patrzeć na grafike, o Acerach różnie mówią, jedni chwalą jedni krytykują, ja polecam HP którego jestem posiadaczem, jest on w miare tani i solidnie wykonany, Asus który podał kolega jest dobrym laptopem i szukaj podobnej konfiguracji


(Technik Elektro) #4

mogę ci polecić toshibę :

http://allegro.pl/item298084560_toshiba ... wa_ss.html

lub sony vaio (dla estetów) :

http://allegro.pl/item303258036_nowe_so ... vd_rw.html