Wybór notebook'a

Witam Wszystkich

Mam wielki problem w wyborze laptopa, chodzi o sprzęt dla moich rodziców, laptop będzie służył tylko do takich domowych potrzeb, wymagania moich rodziców są takie by miał matryce 17", bluetooth, Wi-Fi, laptop miałby być gdzieś do około 3000zł, rodzice byli w Vobisie i został polecony im ten model :

http://www.allegro.pl/item572150673_hp_pavilion_dv7_1120ew_x2_2_2_2ghz_3gb_hd3450_vhp.html

ja trochę poszukałem i miałbym do tego takie 2 propozycje :

http://www.allegro.pl/item579260869_toshiba_l350_15u_t5800_17_3gb_250gb_vhp_katowice.html

oraz

http://www.allegro.pl/item574976309_hp_17_6830s_4gb_250gb_ati_hd3430_win_kam_torba.html

tylko ze ten Hp z Vobisu ma procesor AMD, no i zastanawiam sie między AMD a Intel, oraz nie wiem jaka matryca czy matowa czy błyszcząca, no i oczywiście HP czy Toshiba

Prosił bym o poradę który z tych laptopów byłby najlepszy. Lub może do 3000zł była by jakaś inna propozycja.

Z góry dziękuje

wiele opini się naczytałem i wszędzie czytam tylko C2D C2D C2D… i podobno faktycznie jest niedościgniony pod względem wydajności dla amd, także w kwocie do 3000zł to bym osobiście szukał tylko i wyłącznie core 2 duo wysoko taktowanego + 2giga ram+ duży dysk twardy+ pozostałe kryteria wymagane przez Twoich rodziców. W lapku do zadań domowych (przeglądanie neta, oglądanie filmów, pisanie dokumentów itd.) najlepiej oszczędzić na karcie graficznej i wybrać lapka z jak najsłabszą. Tutaj liczą się głównie procek, ram i hd.

taka moja porada…

//edit: w tym lapku HP co podałeś zauważ, że procek to Intel Dual Core, czyli poprzednik Core 2 Duo (nowszy, szybszy, mniej prądożerny itd.). Uważaj, żebyś nie naciął się przez nazewnictwo

czyli ten hp 6830s odpada ?

nie mówię, że odpada, ja tylko dzielę się tym co pamiętam, bo nie jestem na bieżąco ze sprzętem komputerowym (nie mam kasy, więc nie śledzę nowinek na które mnie nie stać :stuck_out_tongue: jak planowałem złożyć kompa to dopiero uzupełniłem wiedzę :wink: )

na przykład czytając inny topic w tym dziale gość napisał, że Dual Core nie różni się za wiele od Core 2 Duo, jedynie pewnymi instrukcjami których braku normalny user nie zauważy… a cena Dual Core zawsze będzie niższa.

Poczekaj może na jeszcze kilka opinii. Co jest jeszcze warte uwagi: ilość pamięci Ram w komputerze. 4 giga jest właściwie zbędne, bo z tego co również pamiętam, to nawet vista będzie widzieć jedynie 3 giga. Tylko system 64bitowy rozpozna całe 4 giga, więc z tą pamięcią to taki “chłyt materdingowy” :wink: ale mogę się mylić…

Jeżeli chodzi o laptop HP dv7 to ja jestem jego posiadaczem i jestem z niego zadowolony.Do podstawowych zadań domowych wystarczy i jeżeli kogoś interesują gry to nawet może sobie na nim pograć.Jeżeli chodzi o parametry laptopa to według mnie nie musi to być procek intela,AMD też wystarczy gdyż rodzice i tak nie wykorzystają jego mocy a róznica w cenie jest dość spora ok.500zł.3Giga ramu to też jest maksymum-windows 32 bitowy widzi i wykorzystuje 3,25 Giga.Jeżeli chodzi o kartę graficzną to ATI radone w zupełności wystarczy jeżeli ktoś kupuje laptopa z zamiarem wykorzystania w multimediach a nie do gier.