Wybór nowego komputera i wycena starego

Witajcie. Przyszedł czas na nowy komputer. Chciałbym najpierw się dowiedzieć za ile mogę opchnąć starego kompa:

  • AMD Athlon 3000+

  • dysk 250gb samsung

  • 1,5 gb RAMu w 2 kościach

  • płyta główna, MSI K9VGM

  • nagrywarka dvd LG (nie pamiętam o niej nic więcej)

  • grafika to radeon x1600

Szukam pomocy w doborze podzespołów. Chodzi mi o komputer do gier (Left 4 Dead, Left 4 Dead 2), ale żeby poszły na nim też gry typu Fifa 11 czy Call of Duty: Black Ops. Moje wymagania to:

  • procesor: Intel i3 (mam teraz AMD i chciałbym się przerzucić na Intela)

  • 2 gb RAMu ddr3 (żeby poszła Vista Ultimate lub Home Premium lub “siódemka”)

  • dysk twardy 500gb, choć teraz 250gb to dla mnie za dużo

  • karta graficzna, wzorowałbym się na tym zestawie: http://allegro.pl/vist-core-i3-2x-3-06- … 57015.html

  • płyta główna, w jej doborze jestem zielony.

Liczę na Was :slight_smile:

Hehe, Core i3 i DDR2 - mission impssible. :smiley:

Core i3 opłaca się wziąć tylko, jeśli planujesz mocno podkręcić kompa. Jeśli nie, to Phenom II X4 będzie idealny, teraz gry już potrafią dosyć ładnie wykorzystać 4 rdzenie.

RAM bierz GOODRAM 2x2GB 1333MHz CL9

Dysk SAMSUNG F3 500GB lub skoro nie potrzebujesz dużo miejsca, to SAMSUNG F4 320GB

Karty graficznej nie podam, bo nie napisałeś ile możesz wydać.

Do Phenom’a: MSI 870-C45

Stary sprzęt jest wart jakieś 400 zł. Karta graficzna jest tam tylko zintegrowana?

słuchaj stary komp jest wart mniej wiecej tyle na ile kolega wyżej go wycenił biorąc pod uwage że karta graficzna jest klasy geforce 5600 moze 6600 tak proporcjonalnie do czasów w których kópwany był stary komputer. Wiec max 500zł przy sporym farcie.

Teraz nowy komp, nie wiemy ile chcesz pzrzeznaczyc kasy ale wiemy ze bardziej ma słuzyc maszynka do grania. Core i3 sobie odpusc spróbuj dozbierac do phenoma II x4 np model 945 (duza opłacalnosc). W kazdym badz razie skóp sie bardziej na karcie graficznej, bo to ona bedzie mocno grzała przy grach. Przypuszczam ze masz ograniczony budzet jesli w pierwszej chwili wymieniłeś core i3. W takim razie nie inwestuj w ddr 3, w zupełnosci wystarczy Ci ddr2 ale 2GB to takie minimum. Płytke kópisz taniej najlepiej po kosztach na socket am2/am2+ nowe phenomy chodza równiez pod tym socketem. Wracajac do karty graficznej to tak przynajmniej karta typu geforce 9800gt lub lepsza, może radeon 4870 lub 4890, tez spora opłacalnosc choc mocno sie beda grzac.

Przecież DDR3 już jest tańszy od DDR2. Nie ma sensu się jeszcze w starocie bawić.

no z tym ddr 2 to moze faktycznie masz racje ale mnie chodziło o to ze przynajmniej przy owych ramach mógłby kópic tansza płytke i bardziej sprawdzoną. DDR 3 moze byc tak na 1333 mhz wiecej nie potrzeba chyba ze kiedys krecił by procka z szyny i przy tym taktowanie pamiątek. Dlatego warto sie zaopatrzec w ddr3 1600mhz ale to juz sporo mu wyjdzie, nie wiadomo wciaz ile chce przeznaczyc kasy.

Dodane 06.11.2010 (So) 0:13

aha zaraz zaraz, sorry nie luknąłęm na link allegro jesli chcesz przeznaczyc komputer do gier to za takie pieniadze nie ma mowy. To juz lepiej kóp laptopa :smiley: Komputer stacjonarny do gier to minimum 2000-2500zł. No chyba ze wybierzesz opcje uzywanych czesci na ddr2 jakims core 2 duo i pozadnej karcie graficznej np radeon 4800 series, tak jak pisałem na samym poczatku to za 1500zł mozesz złozyc sprzecior 3 razy wydajniejszy w grach niz to co oferuje allegrowicz.

Co ty gadasz? Lepiej laptopa?

Nawet za 1300 zł da się coś do gier skombinować, nie koniecznie będą chodzić na maksymalnych detalach, ale spokojnie można sobie pograć.

A z laptopem, to se może najwyżej robić to, co na już posiadanym komputerze. ;p

lyly, piszesz, że wzorowałbyś się na powyższym zestawie. To już ci mówię, że ten zestaw ma tylko zintegrowany układ graficzny, który z żadną nową grą nie poradzi sobie nawet na minimalnych detalach. Poza tym nigdy nie kupuj gotowych zestawów z Allegro.

chodzi o to że jesli miałby sie opierac na tym zestawie z allegro to równie dobrze mógłby kópic lapka i było by prawie to samo. A co do kompa stacj. do 1500zł to najlepiej tak ja pisałem wyzej bo na nowych czesciach ciezko by było cos posklejac

A tam ciężko. Za 1300 zł idzie poskładać komputer na 3 rdzeniowym Athlonie z Radeonem HD 4850. W efekcie można pograć w większość gier na maksymalnych detalach.

Karta graficzna w starym kompie to ATI Radeon x1600 pro.

Maksymalna cena nowego to koło 1200-1300 zł. Choć i tak muszę najpierw się pozbyć starego i uzbierać parę setek.

Z Phenoma zrezygnowałem, bo i tak 4 rdzeni nie wykorzystam. Co do pamięci RAM i procesora jeszcze mam czas :stuck_out_tongue:

Co powiecie o podzespołach z tych zestawów?

http://allegro.pl/dla-gracza-core-i3-54 … 86369.html

http://allegro.pl/najnowszy-quad-4-x-3g … 41340.html

4 rdzeni nie wykorzystasz? W pierwszym poście wymieniłeś gry, które mogą je wykorzystać.

Tak jak mówię, Athlon II X3 + używany HD 4850 + 2GB RAM DDR3 + reszta, wszystko zmieści się w 1300 zł.

Powtarzam, nie patrz na zestawy z Allegro. Te co podałeś są słabe do gier.

Czyli mniej więcej tak:

Razem: 968 zł

Zapomniałem o czymś jeszcze innym niż obudowa?

Płyta główna, którą podałeś jest na AM2+ (obsługuje DDR2), bierz na AM3, np, MSI 870-C45 - pozwala odblokować dodatkowy rdzeń i L3 Cache, przy odrobinie szczęścia można mieć pełnego Phenoma II X4.

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN

Nagrywarka DVD: Samsung SH-223C 90 zł

Obudowa - od 100 zł

Wyszło jakieś 1400 zł, ale chyba warto.

Kup w jakimś sklepie internetowym, np. Esc.pl. Bez sensu płacić za każdą przesyłkę osobno na Allegro.

Bez obudowy 1344 zł. Wielkie dzięki :slight_smile:

A z innych kart graficznych co polecasz ?

HD 4770 - słabszy, ale bierze mniej prądu i lepiej się podkręca, ciężko dostępny

8800GT/9800GT (obie to te same karty) - stary dobry GF, niemniej jednak słabszy od HD4850

8800GTS/9800GTX (obie to te same karty) - porównywalne wydajnością do HD 4850

9800GTX+/GTX250 (znów dwie te same) - jak wyżej

Podałem karty podobne wydajnością do HD4850, który myślę, że będzie najlepszym wyborem

Jak chcesz coś lepszego albo gorszego (tańszego), to pisz, to coś jeszcze zaproponuję.

Jednak wybrałem pierwotną kartę graficzną.

Więc zestaw:

  • AMD Athlon II X3 450

  • MSI 870-C45

  • Asus HD 4850

  • GOODRAM 2GB CL9 1333 mhz

  • Samsung F4 320 gb

  • Samsung SH-223c

  • Fortron FPS400-60GHN

Na Esc.pl bez obudowy kosztuje 1327 zł.

Obudowa to kwestia gustu i upodobań więc mogę zostawić od starego kompa.