Wybór nowego komputera

Witam, chcę kupić nowy w miarę tani komputer, od razu mówię że moja wiedza informatyczna nie stoi na wysokim poziomie, nie jestem też bardzo wymagającym użytkownikiem, na tym kompie wcale nie muszą płynnie chodzić najnowsze super gry na maksymalnych ustawieniach graficznych. Po prostu chcę kupić dobry komputer w cenie do 1400zł.ewentualnie cena może nie zawierać takich elementów jak: dysk twardy, napęd i karta dźwiękowa.

Po przejrzeniu ofert sklepy komputerowego biorę po uwagę poniższe komponenty, lecz nie wiem czy mają one jakiś większy sens:P, więc jestem otwarty na wszelkie propozycje:) W nawiasie podaję też ceny jakie mają akurat w tym sklepie. Oczywiście można by było kupić je znacznie taniej przez internet ale wtedy musiałbym zapewne sam sobie ten komputer złożyć a to mogłoby się tragicznie skończyć:)

Procesor: Athlon II X3 445 3,1 GHz AM3 (269zł) lub Dual CORE E6600 3,06 GHz LGA775 (289zł)

Płyta: GA-M52LT-S3 NFORCE520 ddr3 (209zł) lub GA-G41T Intel G41 ddr3,intel X4500 (209zł)

Pamięć: Kingston lub Goodram 4,0 GB(2x2gb) DDR3 1333 MHz (259zł)

Grafika: Radeon HD4650 1,0 GB 128bit (249zł)

Obudowa: SilentiumPC Gladius GD-600 Pure Black (230zł) nie wiem czy inwestowanie w obudowę ma jakikolwiek sens, ale ta jest całkiem fajna i w stosunku do byle jakiej trzeba dopłacić tylko nieco ponad 100zł.

Zasilacz: Ta kwestia mnie przerasta, więc nie mam żadnych propozycji.

Na Twoim miejscu do grafiki bym jeszcze dopłacił… i wziął coś klasy chociaż HD4850 :wink:

Zasilacz polecam prosto od siebie: OCZ Fatal1ty 550W. Tani, zimny jak lód, cichszy niż mysz :wink:

Zainteresuj się takim zestawem: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerow … 0?page=0,3

Karta graficzna znacznie lepsza, niż ta, którą podałeś.

Płyta główna umożliwia odblokować czwarty rdzeń procesora i L3 Cache (nie z każdą sztuką się te operacje udają, ale jest szansa).