Wybór nowego operatora i chęć rozdzielenie sygnału


(Los_Emilos) #1

Od 2 lat korzystam z usług Ere BlueConnect, nie było by to aż takie złe ale ostatnio prędkość spadła mi dwukrotnie i ten limit 0,5GB a że dzisiaj przypomniałem sobie że kończy mi się umowa w maju (dlatego nie mogę spać) mam do was parę pytań:

  1. Przy wyborze aktywacji mam do wyboru takie coś jak:

a) karta radiowa+podstawowa antena

b)AccesPoint+podstawowa antena

Antenę będę musiał wziąć inną (mocniejszą) bo nawet oni się są pewni czy u mnie będzie dobrze odbierać ich sygnał i ma być "okres próbny" jeśli się zdecyduje. Czyli co z tego lepiej wybrać? A jak będę chciał rozdzielić sygnał to czy nie lepiej wziąć Ruter?

  1. Zastanawiam się czy nie rozdzielić sygnału między sąsiadów bo ceny są strasznie duże np. 128KB/s kosztuje 40zł a 512KB/s już 80 a 1MB/s - 110zł zatem chciałbym to podzielić między 2 użytkowników jeszcze. Mieszkają od mnie w odległości 150-200m, ale niestety nie znam się w ogóle na sieciach zatem nie wiem nawet jak to miałbym dobrze zrobić.

  2. Czy z tej anteny do której by szedł do mnie sygnał, ktoś może brać od mnie sygnał "mojej sieci"?

Ogólnie prosiłbym o jakie kol wiek rady jak mógłbym to zrobić tą sieć lokalną "Los_Emilos" wink.gif .

PS. Teraz pewnie będę strasznie dużo pytał was w tym temacie.

PS2. Firma która ma być moim nowym operatorem to "Plat-Net" a drugim i ostatnim dostawcą może być "Net-Arn". Jeśli ktoś korzysta z tych usług tych firm był bym wdzięczny za opinię.


(Mrooveq) #2

jak chcesz coś rozdzielać, to weź accesspoint, postawisz go między ich anteną, a swoim routerem.

a co do rozdzielania internetu na sąsiadów, to zamiast robić to samemu (i zapewne wbrew zapisom umowy z operatorem), lepiej się dogadaj z operatorem, żeby Ci na domu postawili swoją mocną antenę i swój punkt dostępowy dla sąsiadów, a Tobie dali lepszy/tańszy internet za udostępnienie dachu i prądu.