Wybór nowego procesora pod socket AM2

Witam!

Posiadam płytę główną GIGABYTE GA-M55S-S3 oraz procesor AMD Athlon 64 X2 3800+ Dual Core 2.01 GHz i po tych 6 latach użytkowania przestał być już dobry. Chciałbym kupić nowego procka, lecz nie wiem, który byłby najlepszy. Czytałem już na różnych forach, ale tyle jest tych problemów z kompatybilnością socketów, że zwracam się do was z prośbą o pomoc. Jaki byłby najlepszy i niedrogi procesor pod moją płytę główną?

Pozdrawiam :slight_smile:

http://www.gigabyte.com/support-downloa … x?pid=2470

Fajna tabelka, tylko jednej rzeczy nie rozumiem. Mimo tego, że mam socketa AM2, to procesory z AM3 też będę mógł umieścić w mojej płycie głównej? Z tego co zauważyłem, to przy wszystkich tych prockach jest model mojej mobo, więc chyba tak, ale chciałem się upewnić.

EDIT: Przymierzam się do zakupu tego procesora http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x4-965-black-ed-4x-3-4ghz-125w-am3-i3031565722.html i chciałbym się upewnić czy będzie pasował :slight_smile:

Będziesz mógł, lecz nie wszystkie. Twoja płyta nie obsłuży modeli, przy których w tabelce jest “N/A”.

Ten procesor, który podałem wyżej posiada oznakowanie “N/A”, lecz ten nie, to znaczy że ten będzie pasował?

Niestety nie, Twoja płyta główna obsługuje Phenoma II X4, ale w wersji z TDP=95W. Ten z aukcji ma TDP=125W, a przy nim widnieje już napis N/A.