Wybór nowego zasilacza

Witam, mojej cioci spalił się zasilacz (nie mam pewności, czy to tylko to, bo nie posiadam innego do spróbowania). Jestem pewien, że to to i trzeba się zaopatrzyć w nowy.

MOBO : msi N1996

RAM : GOODRAM 1GB DDR2

GPU: GeForce 8600GT

Dysk : Seagate Barracuda 72.10 250GB

CPU : Intel, ale nie wiem jaki, bo nie mam jak sprawdzić. Radiator zejść nie chce, a połamać również nic nie chcę, a sprawdzić jak nie mam, bo papierów już dawno nie ma, ale wiem, że to są dwa rdzenie (obstawiam, że to jakie E2xxx z tego co wiem, ale czy to jest to to nie wiem)

Zastanawiałem się i pomyślałem o OCZ StealthXStream 400W (nawet jest w sklepie oddalonym o 300-400 metrów stąd). Tylko, że nie wiem czy będzie pasować i ewentualnie, gdyby się okazało, że i płyta jest spalona to wtedy nowa konfiguracja (MOBO + RAM + PROC), mam nadzieję że grafa się nie sfajczyła.

Może mi ktoś powiedzieć czy to dobry model, czy będzie pasować i czy będzie go w razie czego użyć w innej konfiguracji? 400W było i wolałbym, żeby tyle zostało, bo zawsze zapas tej mocy się może przydać, a żadnego i7 nie będzie :wink:

Pozdrawiam!

aż za dobry ten zasilacz do tej konfiguracji :slight_smile:

a pasować jasne, że będzie.

ok, dzięki :wink:

Musiałbyś od kogoś pożyczyć sprawny markowy zasilacz i zobaczyć,czy komp rusza.Jeśli zasilacz był shitowaty,mogła pójść płyta główna,albo cała reszta

Spróbuj swój zasilacz podłączyć i sprawdzić czy komputer “wstaje” i działa normalnie.

No właśnie nie mogę, bo ja mam bez czterech pinów - posiadam same graty, wszyscy dookoła posiadają graty, a jeśli już nie - to mają plomby.

Już rozmawiałem na ten temat z ciocią i powiedziała, że kupi co będzie potrzebne - najpierw zasilacz, to jest pewne - to się wymieni zasilacz, jeśli będzie coś jeszcze spalone - to się wymieni całą platformę :wink:

Pozdrawiam!