Wybór nowej karty graficznej

Cześć,

chcę kupić sobie nową kartę graficzną - nie wiem tylko jaką.

Mam aktualnie taki sprzęt:

Asus p5ld2 se - płyta główna /pcie 2.0 x16/

Ati Radeon HD 5770 - karta graficzna

creative labs 5.1 live! - karta dźwiękowa

dwa dyski twarde (pierwszy ma 250GB tu jest win xp prof sp3 32 bit pl, drugi 1TB tu jest win 7 32 bit pl - nie pamiętam jaka wersja pisze z xpka ) - pierwszy dysk jest sata 1 drugi sata 2

intel pentium d 2,80GHz - procesor /1 rdzeń fizyczny, 2 logiczne/

freezer extreme cooler - chłodziarka na procesorze

pamieci ddr2 - 3GB - kingstone

OCZ 600 WAT - zasilacz

Monitor - nie wiem czy mato coś do rzeczy ale napiszę - samsung led SyncMaster S24A300BZ - jest full hd

Chcę kupić nową kartę graficzną ponieważ ta co aktualnie posiadam chcę dać bratu, a sobie kupić nową. Nie znam się za bardzo na doborze kart graficznych więc założyłem ten topic.

Chcę/chciałbym aby karta graficzna miała czipset nvidii, directx 11 oraz opcjonalnie physx. W cenie 600 - 650 - 700 zł

Karta będzie głównie do pracy (3ds max 2010/2012) ale także do gier typu NFS MW, NFS RUN czy wolfstein 2 na full hd - o ile będzie taka możliwość

Zaznaczam że nie chcę kart z tej firmy co mam aktualną k/g tylko z innej typu asus, nvidia, zotac, lub inna - i żeby cpu lub gpu nie dławiły się nad wzajem - wiem że mam nie najlepszy cpu ale chcę jeszcze na nim jechać ze 2-3 lata.

Jeśli nie chcesz zmieniać procka to odpuść sobie wymianę grafy, bardzo możliwe, że już przy obecnej konfiguracji grafika jest dławiona przez proc…

A jest w ogóle jakaś k/g która nie będzie dławiła procka i będzie się nadawać do w/w gier?

Miałem wcześniej - od nowości kompa - kartę z czipsetem nvidii która się spaiła - mniejsza z tym dla czego, ważne że ona dawała rade tym grom które wymieniłem /po za nfs run - w tedy jeszcze jej nie było/. Znów chciałbym pograć w NFS MW ale do tego potrzebna jest mi nowa karta. Nie wiem tylko jaka będzie na tyle dobra że gra pójdzie bez większych problemów, a cpu czy gpu nie będzie dławione.

Ale z tego co napisałeś zaraz pod moim postem wynika że jak zainwestuje w nowy lepszy cpu to ta karta którą mam lub jakaś inna nowsza spowoduje że cpu lub gpu nie będzie dławione.

Powstaje tylko w tej sytuacji jedno pytanie. Jaki procek będzie odpowiedni do mojej płyty głównej?

Procek masz niestety już stary a nawet bardzo stary. Nie wymieniaj grafiki bo jest całkiem dobra i jeśli na niej nie możesz zagrać w gry o których wspomniałeś to masz coś z systemem nie tak bo karta spokojnie powinna dać radę.

w takim razie jaki byście polecili mi nowy cpu? już szukałem w necie różnych ale chcę poznać wasze opinie.

A co do systemu to jest na pewno wszytko okej - w xp jak i w win 7.

np.

Core 2 Duo E6700 (2.66GHz,1066FSB,L2:4MB,rev.B2)

albo tańszy

Core 2 Duo E6320 (1.86GHz,1066FSB,L2:4MB,rev.B2)

i podkręcić tak do 3.0

nowego nie kupuj takie rzeczy raczej się nie zużywają a używkę jak dobrze poszukasz to i za 100zł kupisz

pamiętaj aby zaktualizować bios do najnowszej wersji i płyta główna do tych proców musi mieć PCB od 2.01G jaką masz wersje znajdziesz oznaczenie na płycie u ciebie koło slotów pamięci ram obok białego napisu z wersją płyty będzie drobny napis rev…

pozdro

Zdecydowałem się na intel core duo e6320 - cena znaleziona w necie to 140 zeta - rzeczywiście tanio, nowy - patrzyłem z ciekawości to od 450 do 900 zeta.

Pozostaje mi czekać na kompa jak wróci od naprawy. Coś się w nim zepsuło - nie wiem co - ale to już nie ma większego znaczenia (temat na inny dział).