Wybór odpowiedniego BIOS'a

Ok postanowiłem zabrać się do aktualizacji ale teraz pozostaje problem doboru nowszego biosu. Przy starcie pisze v6.00PG a pod spodem ASUS A7N8X ACPI BIOS Rev 1010. I teraz nie wiem który bios ze strony producenta jest nowszy i odpowiedni dla mojej płyty głównej. aha i jeszcze jedno pytanie jeżeli chcę postawić na tym komputerze linuxa ale nie wykluczam w przyszłości powrotu do XP to mam brać BIOS do Linux’a czy XP ?

Mam Sepmprona SDA2300dut3d i płytę główną ASUS A7N8X i bios czyta ten procesor jako bodajże Athlon 900. I dlatego potrzebny mi update.

Najnowszy bios to wersja 1010. Wejdź do biosa i wybierz system information lub coś podobnego. Dowiesz się jaki posiadasz.

Jeżeli nie musisz uaktualniać biosu, to nie rób tego bez potrzeby. To operacja zawsze wiąże się z ryzykiem.

Jeżeli wersja 1010 wciąż nie obsługuję Ci jakiś podzespołów, to możesz spróbować wersja 1009(wersja beta), ale to już na własne ryzyko.

Ja korzystam z bety biosu, bo miałem problem z ssd i nie mam żadnych problemów, ale to zawsze beta.

Bez różnicy. Bios jest niezależny od systemów

Pytam się bo na stronie ASUSA są oddzielne kategorię i się zastanawiałem.

A co do 1 rzeczy to mam 1010 ale z działu hardware odesłali mnie mówiąc żebym zaktualizował bo nowsza wersja obsługuje Semprony. Wydaje mi się że wcześniej nie miałem tego problemu zaczęło się to dziać od pewnego momentu.

Czyli jak rozumiem aktualizujesz do bety? Próbuj, ale może się to źle skończyć. Tak jak mówiłem, nie powinno być problemów z beta biosem, ja nie mam.

Chyba nie wiesz o czym piszesz , ale jakby co to własny komputer zepsujesz

  • BIOS to BIOS ma rozpoznać sprzęt i uruchomić system niezależnie jaki jest zainstalowany

Rzeczywiście bardzo trudno przeczytać, że na stronie producenta są kategorie i po prostu się zastanawiałem.