Wybór odpowiedniego BIOS'a

(Cristian) #1

Ok postanowiłem zabrać się do aktualizacji ale teraz pozostaje problem doboru nowszego biosu. Przy starcie pisze v6.00PG a pod spodem ASUS A7N8X ACPI BIOS Rev 1010. I teraz nie wiem który bios ze strony producenta jest nowszy i odpowiedni dla mojej płyty głównej. aha i jeszcze jedno pytanie jeżeli chcę postawić na tym komputerze linuxa ale nie wykluczam w przyszłości powrotu do XP to mam brać BIOS do Linux'a czy XP ?

Mam Sepmprona SDA2300dut3d i płytę główną ASUS A7N8X i bios czyta ten procesor jako bodajże Athlon 900. I dlatego potrzebny mi update.

(Lufcik) #2

Najnowszy bios to wersja 1010. Wejdź do biosa i wybierz system information lub coś podobnego. Dowiesz się jaki posiadasz.

Jeżeli nie musisz uaktualniać biosu, to nie rób tego bez potrzeby. To operacja zawsze wiąże się z ryzykiem.

Jeżeli wersja 1010 wciąż nie obsługuję Ci jakiś podzespołów, to możesz spróbować wersja 1009(wersja beta), ale to już na własne ryzyko.

Ja korzystam z bety biosu, bo miałem problem z ssd i nie mam żadnych problemów, ale to zawsze beta.

Bez różnicy. Bios jest niezależny od systemów

(Cristian) #3

Pytam się bo na stronie ASUSA są oddzielne kategorię i się zastanawiałem.

A co do 1 rzeczy to mam 1010 ale z działu hardware odesłali mnie mówiąc żebym zaktualizował bo nowsza wersja obsługuje Semprony. Wydaje mi się że wcześniej nie miałem tego problemu zaczęło się to dziać od pewnego momentu.

(Lufcik) #4

Czyli jak rozumiem aktualizujesz do bety? Próbuj, ale może się to źle skończyć. Tak jak mówiłem, nie powinno być problemów z beta biosem, ja nie mam.

(mareksolak) #5

Chyba nie wiesz o czym piszesz , ale jakby co to własny komputer zepsujesz

• BIOS to BIOS ma rozpoznać sprzęt i uruchomić system niezależnie jaki jest zainstalowany

(Cristian) #6

Rzeczywiście bardzo trudno przeczytać, że na stronie producenta są kategorie i po prostu się zastanawiałem.