Wybór odpowiedniego programu antywirusowego!

Witam serdecznie!

Na wstępie pragnę stwierdzić, że to forum to prawdziwa kopalnia wiedzy oraz pomoc w niekiedy krytycznych mogło by się wydawać sytuacjach (związanych z komputerami), lepszego jeszcze nie widziałem i zapewne nie zobaczę!

Moje pytanie brzmi. Poszukuję odpowiedniego programu antywirusowego dla mojego kolegi, posiadającego komputer o parametrach: 1GB Celeron® CPU 3.06GHz ,3.08GHz. Proponowałem mu ESET SS którego posiadam jedna nie używaną licencję na 2 lata :slight_smile: , jednak obawia się on że ten program spowoduję u niego w komputerze tak zwane “mulenie”. Czy to prawda, jeśli tak to jakim darmowym antywirusem mógł by on chronić swój PC.

POZDRAWIAM!!

Nie. To nieprawda

Darmowym? Microsoft Security Essentials

Avira była by dobra. Zresztą co byś nie zainstalował to komputer ma stary, za mało ramu i czy to będzie avira czy eset czy avast czy avg to jesli ma xp nie powinien za bardzo odczuć ale podczas skanowania to już inna bajka. Wiadomo, że podczas akanowania trochę wiecej ramu będzie potrzeba ale podczas normalnego korzystania z kompa za bardzo nie odbije się to na wydajności.

A może darmowy comodo?

Avira ,lub Panda Cloud Antivirus (ja polecam Pande): http://www.cloudantivirus.com/pl/ + do jednego i drugiego aktualizacja i pełny skan raz na jakiś czas Malwarebytes’ Anti-Malware: http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html ,a na nie pewne pliki ,które wydają się podejrzane a przeszły przez AV ,Virustotal Uploader: http://virustotal.hispasecsistemas.netd … 0Setup.exe ,z pod prawego myszki > wyślij do > Virustotal ,lub z skrótu z pulpitu, wtedy wyśle do skanowania plik uruchomionego procesu. Może to wydawać się problematyczną kombinacją ,ale jest to do ogarnięcia w chwile moment. I powinno być czysto :wink: