Wybór odpowiedniej obudowy do płyty głównej

(Ziomek1077) #1

siema, mam taki problem ponieważ kupiłem sobie płytę główną microATX, procek q8300 no i zasilacz GoodWatt 600 problem polega w mojej starej obudowie ponieważ teoretycznie płytę da sie przykręcić i luz natomiast gdybym chciał włożyć kartę graficzną którą kupiłem to będzie ona za wysoko o milimetry i jej gniazda nie będą pasować w ten otwór. Chcę kupić nową obudową lecz nie wiem jaką czy ATX tylko po prostu mniejszych rozmiarów troche czy microATX lecz co do tej drugiej to troche po czytałem i taki zasilacz sie nie zmieści więc co wy byście tu zrobili ??

pozdro.

(Breitner) #2

Przecież już sobie odpowiedziałeś a jeśli dalej nie wiesz to obetnij zasilacz.

(Ziomek1077) #3

no okey więc załóżmy że kupie tą mniejszą obudowę microATX do tego mam karte asusa GTS250 512 DDR 3 oraz quada 8300 a zasilacz mieszczący się do takiej małej obudowy ma moc gdzieś 300 watt najwięcej więc chyba nie uciągnie prawda ? jak to rozwiązać kupić obudowę ATX tylko mniejszą troszkę bo są takie czy jak ?

(Breitner) #4

Prawda.

Ty masz mózg czy móżdżek ? Bo sam już nie wiem.

(Ziomek1077) #5

a ty pomagasz czy na oglądałeś się dr housa?. Zadaje pytania na które nie znam odpowiedzi i nie interesuje mnie co myślisz o ich komplikacji więc nie udawaj chojraka przez internet. Po drugie pożeraczu mózgów chodzi mi o obudowę ATX kompatybilną również z micro ATX bo są takie

(Breitner) #6

Jakiej komplikacji, są proste jak budowa cepa. Odp. masz w pierwszym moim poście, a Ty dalej nie znasz odpowiedzi ?

(Emilmlo) #7

Zasilacz 300W będzie za słaby, a obudowę możesz kupić normalną ATX i bez problemu w niej zamontujesz płytę główną microATX, ja miałem kiedyś płytę microATX w obudowie ATX i wszystko pasowało.