Wybór pamięci operacyjnej do starszego komputera?

Witam

Mam pewien problem z pamięcią ram jaką dokupić do starszego komputera. Otóż jest tam jedna kość pamięci ram tylko 256 mb DDR-SDRAM PC-2700 (166MHz) - [DDR-333] . Ogólnie są tam 3 sloty pamięci. O slocie pisało w PC Wizard że jest to

DDR-SDRAM PC-5300

Type : DDR-SDRAM PC-5300

Frequency : 332MHz

Supported Channels : Single

ECC Diagnostic : Yes - Disabled

CAS Latency (tCL) : 2.5 clocks

RAS to CAS (tRCD) : 3 clocks

RAS Precharge (tRP) : 3 clocks

Cycle Time (tRAS) : 6 clocks

Bank Cycle Time (tRC) : 10 clocks

Chipset tego komputera to SiS 741GX jego Mainboard to Manufacturer American Megatrends Inc. Mainboard Unspecified K7S41GX

Pytanie mam takie że zupełnie nie mam pojęcia jaką tę pamięć dokupić? Czy dwie kości 256 mb DDR-SDRAM PC-2700 (166MHz) - [DDR-333] czy mogę jakieś większe do tego chipsetu np 2x 512mb DDR-SDRAM PC-2700 (166MHz) - [DDR-333] . Czy to muszą być pamięci PC-2700 bo to oznaczenie to mają DDR jedynki a nie wiem czemu tam pisało o slocie Type : DDR-SDRAM PC-5300 Frequency : 332MHz Czyżby oznaczało że mogą wsadzić tam już DDR2 które są oznaczane m.in. PC-5300 ? Komputer został kupiony jakoś w 2004 roku to nie wiem czy istniały już wtedy w ogóle DDR2. Chciałbym tam dołożyć pamięci żeby było tak przynajmniej z 1.5 GB ale kierując się tym jaka tam kość została zamontowana i kupując takie same to mogę otrzymać co najwyżej 750 MB pamięci ram w 3 slotach. Czy to ma być pamięć w ogóle DDR DIMM 1 czy jakaś SDRAM DIMM? Jeśli ktokolwiek się zna prosił bym o radę?

Podaj model płyty głównej sam chipset nic nie mówi.

Tutaj wysłałem całe raporty z CPU-Z i Pc Wizard może one Ci coś powiedzą:

http://www35.zippyshare.com/v/41390247/file.html

http://www35.zippyshare.com/v/41928203/file.html

Choć w programie wygląda to inaczej trochę. W raportach nic nie pisze pc-5300 a tam pisze.

Jego płyta główna to chyba to jest to Mainboard to Manufacturer American Megatrends Inc. Mainboard Unspecified K7S41GX

To jest twoja płyta główna bynajmniej tak mi się wydaje według aportu pc wizarda http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=K7S41GX

  • 2 x DDR DIMM

  • DDR333/266 non-ECC, un-buffered memory

  • Max. capacity of system memory: 2GB

Czyli zwykłe ddrki obsługuje, a skoro max 2 GB to 2 x 1 GB ale do tego sprzętu się nie opłaca.

No ale tu pisze że ona posiada tylko 2 sloty pamięci, natomiast ta w komputerze chyba 3 według CPU-Z i PC Wizard i pisze że tylko ten jeden jest obsadzony kością 256 mb

Dodane 30.01.2012 (Pn) 14:06

Nie wiem u siebie na lapku co teraz jestem to mam takie coś w PC Wizard na końcu w diagnostyce ram Memory Controller Information :

Memory Controller : System Memory

Location : Mainboard

Error Correction Capability : No

Number of connectors : 2

Max. Module Size : 8192 MB

To wiem że mogę mieć łącznie najwięcej 8GB a tam nie było czegoś takiego, było pamiętam coś pisało minimum i maximum i to maximum to było 300 coś mb Nie chciał bym stracić kasy kupując np 2x512 mb i okazało by się że nie będą działać

Dodane 30.01.2012 (Pn) 14:08

No cóż chyba rozkręcę go i sprawdzę ile tam jest tej pamięci…

Otwórz tego kompa stacjonarnego i sam zobacz ile masz slotów, na pcb płyty powinien być też podany model płyty, skoro programy jej nie rozpoznają.

No ok obecnie nie mogę sprawdzić, bo on nie jest u mnie, ale gdy już się do niego dobiorę, to dam znać co i jak