Wybór Pamięci RAM

A do mojego pierwszego pytania?

Supports Dual Channel DDRII800/667/533, 4 x DIMM slots, with max. capacity up to 8GB. podejdę bez problemowo. dodam że 800 MHz to największa częstotliwośc która będzie obsługiwana przez twoją płytę. Pozdro.

Bierz zwyczajne llk (nie elk bo tam jest 800MHz i CL5). Lekko większa częstotliwość prawdopodobnie będzie osiągalna po oc.

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Wielkie dzięki za odpowiedzi, a mam takie pytanie dotyczące montowania (instalacji) tych kości. Jak to się wogóle robi? Bo nie chce tracić kasy na montaż przez specjalistę, a nigdy nie montowałem pamięci ram.

Wyłączasz kompa, odpinasz od zasilania, wyjmujesz stare kości (naciskając na te plastiki na krańcach gniazd), wpasowujesz nowe kości (zgodnie z opisem, by działały w Dual Channel) i wciskasz (aż te plastiki na krańcach gniazd się zatrzasną).

Poszukaj w google obrazków.

Adalbert , a zgodnie z jakim opisem?

Dodane 10.03.2009 (Wt) 21:46

Ja wiem gdzie mam te sloty. A tak pytałem, bo myślałem że trzeba coś instalować (itp.)

Manual do płyty głównej, powinieneś dostać wraz z kupnem i na stronie producenta płyty głównej na pewno znajdziesz.

Adalbert , chodzi Ci o to: ftp://europe.asrock.com/manual/ALiveSATA2-GLAN.pdf? (strona 14 i 15)

Jeżeli to Twoja płyta, to tak, na 14 stronie masz napisane by umieścić kości pamięci w bankach o tych samych kolorach.

Ok wielkie dzięki wszystkim za szybkie odpowiedzi :slight_smile:

Pozdrawiam, matief