Wybór pamięci RAM


(Gaco99) #1

Chciałbym zakupić pamieć RAM, ale nie wiem którą wybrać. Mój wybór padł na http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=11676, ale nie wiem czy to dobry wybór.

Może któryś z was forumowiczów zaproponuje jakieś inne rozwiązanie!!


(Michal Steidl) #2

Proponuje sprawdzić czy twoja płyta główna będzie obsługiwać te pamięci. Np tym programem sprawdzisz jakie masz teraz pamięci i płytę główną: http://www.dobreprogramy.pl/Everest-Hom ... 11558.html A i jak masz 32 bit to system bd używać tylko 3,1~ z 4 GB. Co do konkretnego wyboru możne ktoś inny się wypowie :slight_smile:


(Gaco99) #3

Moja płyta obsługuje do 8GB pamięci DDR2, a co do systemy operacyjnego to ma Windows 7 Ultimate x64 więc nie będzie problemów z obsługą tych pamięci.

Problem tkwi w tym czy te pamięci spełnią moje oczekiwania.


(Adio741) #4

ja bym brał te http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... ts_id=9518


(Mad Duck) #5

Wybrałeś już jedne kości. Gdzie tu dylemat?

A czego byś oczekiwał od pamięci? Tak jak pisze adio741 , możesz kupić droższe pamięci z niższymi opóźnieniami, co powinno przełożyć się na osiągi komputera (jeśli tylko gotów jesteś za troszkę lepsze osiągi dać 40zł więcej).


(Gaco99) #6

Mam dylemat z tego względu, że nie znam się na tym i nie wiem jakie wybrać.

Czego bym oczekiwał?

Mają mi trochę posłużyć w szczególności do gier. Nie posiadam za dużo gotówki do wydania a chcę mieć w miarę tanie i wydajne kości pamięci.

Wybrałem te http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=11676 ponieważ mam do wydania 350zł może uda mi się wytrzasnąć trochę więcej gotówki ale to nie jest pewne.


(Mad Duck) #7

Ja przestawiałem opóźnienia ręcznie u siebie i tyle zyskałem w osiągach po zejściu z cl7 na cl6 (testy wykonywane w evereście):

Odczyt-1,7%

Zapis-0,1%

Mem Copy-0,5%

Czas oczekiwania-3,6%

Sam oceń czy takie różnice warte są dokładania 40zł. Gdybyś miał zamiar zająć się podkręcaniem, to faktycznie lepsze kości dawałyby więcej możliwości. Ja będąc na Twoim miejscu, raczej zaoszczędziłbym tą kasę :wink: