Wybor plyt DVD

(Ewelcya) #1

Prosze o pomoc! Jakie najlepiej wybrac plyty DVD, ktore sa najlepsze, czym sie kierowac wybierajac!Co znaczy p+ i - na plycie

(Budi3310) #2

Co do płyt nie ma co przepłacać i nie ma znaczenia jakiej firmy i tak wszystko jest tłuczone w tych samych fabrykach - Taiwan , Singapur i Chiny.... Jak tylko nie porysujesz płyty to bedzie długo służyła... Ja nagrywam na Media Store z Hipermarketu i dobrze mi służą.

A rodzaj z tego co wiem to (-)(minusy R) nie czytają starsze odtwarzacze DVD stacjonarne , ale już z tym ponoć nie ma problemów bo wszystkie nawet takie jak Manta za 150-200 zł z Divx na promocji w Hiperze czyta takowe , a (+)(plusy R) wszystkie czytają bez problemu , tak mi mówiło paru gości w kilku komputerowych sklepach.

Dodam ,że jak już pytasz jakie płyty DVD? To polecam ci Esperanza , ładne ,firma konkretna wśród cd płyt i bardzo dobre wykończenie i estetyka płyty.

Pozdrawiam i miłego nagrywania:)

(Koks497) #3

Wez czlowieku bzdur niegadaj.

Niewiesz to niepisz.

Najlepiej jest nabywac nosniki najlepsze ....mamy wtedy gwarancje ,ze beda one nam sluzyly przez dluzszy czas (oczywiscie trezba tez szanowac plyty;) )

Ja osobiscie polecam VERBATIM .....coprawda sa troche drozsze ale niezawodne.

Ja uwazam tak :

Lepiej zaplacic wiecej i miec pewnosc ,ze dany nosnik bedzie nam sluzyl przez dluzszy czas niz ktoregos dnia otworzyc pudelko z plyta i zobaczyc ,ze plyta jest rozklejona i nienadaje sie do uzytko....tak! tak jest z nosnikami niskiej jakosci ....chocby np. DATEX .....

(BARTEK1985) #4

ja to używam albo DYSANA albo ESPERANZA są to bardzo dobre płyty w rozsądnej cenie :smiley:

(Qbek50) #5

zgadzam się w 100%. Lepiej dołożyć więcej kaski niż kupić noname, który po zrobieniu rysy się rozleci. Jeżeli chodzi o płyty DVD to kupuję DVDR+ Verbatima i TDK. Ponoć DVDR- niekiedy są nieodczytywane przez stajonarne odtwarzacze dlatego ich nie kupuję

(Pablo M88) #6

Ja polecam TDK DVD+R. Tylko takich używam - są ładne, bez zbędnych napisów i nigdy nie miałem z nimi problemów.

(Duch) #7

a ja absolutnie odradzam

lepiej jest z TDK - ale to i tak kupa!

dobre płytki to verbatim i platinum! choć u mnie nadspodziewanie dobrze spisują się esperanze :slight_smile:

(Qbek50) #8

dlaczego tak sądzisz ? Ja nie mam z tymi płytami problemów. Może to kwestia nagrywarki ? :stuck_out_tongue:

(system) #9

U mnie królują "Vakosy". 1,70 za sztukę (4,7 GB).

(boczi) #10

Używam TDK, Verbatim i Esperanza. Najczęściej pierwsze i trzecie.

Najlepsze jakościowo.

Warto poczytać, co piszą o tym wszystkim na http://forum.cdrinfo.pl - tam są szczegółowe rankingi, badania.

(lazikar) #11

Wszystko zalezy co na nie nagrywasz. Ja zwykle używam tanich płyt, jednak na ważne dane warto kupić lepszą.