Wybór płyty głównej [Gigabyte]

Jak napisałem w temacie chcę kupić jedną z płyt głównych Gigabyte. Wybór padł na:

EP35C-DS3R

P35-DS3P

Która płyta jest lepsza do OC ?

W jednej z gazet przeczytałem, że pierwsza płyta potrafi podnieść napięcia pamięci jedynie do 2V [druga do 3,35V] … a to chyba mało… czy to prawda ?

Proszę was abyście nie pisali postów typu “daj 10zł a będziesz miał lepszą”.

Proszę wybierajcie jedną z tych dwóch płyt.

A tak nawiasem to ile masz kasy? Może jednak znajdzie sie w tej cenie coś jeszcze lepszego?

Ja bym tam preferował Foxconna P35A-S

Co do napięcia pamięci - 2V to faktycznie nieco za mało.

kasa jest luźna… ale nie za luźna :wink:

Foxconn który zaproponowałeś ma słabe chłodzenie chipsetu…

z tych to druga lepsza ale do oc lepsza sa wedlugl mnie asusy

Ale ludzie na tej płycie wykręcają E8400 do ponad 4GHz… Poza tym ciężko jest przegrzać chipset.

ok… pomyślę

co do tych już 3 płyt głównych wymienionych w tym temacie… czy zmieści się na nich wentylator CPU Pentagram Karakorum ?

bierz tą pierwszą bardzo dobra płytka,nic jej nie brakuje fsb powyżej 500 spokojnie. nie ma co przepłacać. Z tymi napięciami dobrze by było najpierw sprawdzić, popytaj na purepc.

Nie wiem (bo nie sprawdzałem), ale w BIOSie EP35C-DS3R napięcie pamięci może zostać podniesione o 0.7V. Może chodziło o 2V dla DDR3?

Co do chipsetu, to trochę mocno się grzeje.

Czyli z pamiątkami OK …

Chipset mocno grzeje ale nie wpływa to na wydajność. Tak samo u mnie. Chyba wszystkie nowe gigabajciki tak maja.

Z tym chipsetem też nie jest źle. Teraz mam 43C, a w grach dochodzi do 49C.

W Next napisali o tych 2V, a ja w instrukcji mam napisane: DDR2/DDR3 OverVoltage Control +0.1-+0.7V at 0.1 increment.

Tak, więc te 2V to chyba pomyłka.

Tylko nie radzę kupować P35C-DS3R w wersji Rev.2.1 ma problemy z overclockingiem, po jakimś czasie gdy zmienimy FSB, ustawienie wraca do wartości domyślnych. Było o tym już na forum…

to proszę cię sprawdź u siebie w biosie jak to jest… nie musisz podkręcać napięcia… tylko powiedz czy da się je regulować… prosze :wink:

milan.torun , proszę bardzo, zdjęcie prosto z mojego biosu:

http://up.programosy.pl/foto/ddr2-ddr3.jpg

Świeżo robione :smiley:

jesteś wielki

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

czyli jeżeli np. pamięci mają napięcie 1.8V to mogę je zwiększyć do 2.5V ! =D> :stuck_out_tongue:

no i o to mi chodziło… dziękuje ci bardzo

1,8 to normal, więc 1.8+0.7=2.5. Myślę, że to wystarczy. DDR3 z resztą, tak samo.

dla DDR2 jak najbardziej starczy…

jeżeli chodzi o DDR3, to te pamięci potrzebują jedynie 2.0V :wink:

Ja płynnie podkręcam do 2,2V, i przy większym FSB chodzą stabilnie…

“Foxconn który zaproponowałeś ma słabe chłodzenie chipsetu…”

“Płyta główna Foxconn P35A-S (Intel P35 + ICH9R) - Radiator na mostku północnym jest niewielkich wymiarów ale nawet do podkręcania jest w 100% wystarczający” http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-30

Gdzie takie rewelacyjne wieści wyczytałeś, pudelek.pl ?? A poza tym jest dużo miedziaków do chipset’u, nie musi być stock’owy. No chyba, że się bierze płyty typu DFI BI z plombami :smiley:

maniekz , on cytował milan.torun , który tak się wyraził o podanym przeze mnie foxconnie. Czytaj ze zrozumieniem, przecież tam są wyraźnie cudzysłowy!