Wybór płyty głównej [Gigabyte]

(Garfield) #1

Jak napisałem w temacie chcę kupić jedną z płyt głównych Gigabyte. Wybór padł na:

EP35C-DS3R

P35-DS3P

Która płyta jest lepsza do OC ?

W jednej z gazet przeczytałem, że pierwsza płyta potrafi podnieść napięcia pamięci jedynie do 2V [druga do 3,35V] ... a to chyba mało... czy to prawda ?

Proszę was abyście nie pisali postów typu "daj 10zł a będziesz miał lepszą".

Proszę wybierajcie jedną z tych dwóch płyt.

(Darth ReX) #2

A tak nawiasem to ile masz kasy? Może jednak znajdzie sie w tej cenie coś jeszcze lepszego?

Ja bym tam preferował Foxconna P35A-S

Co do napięcia pamięci - 2V to faktycznie nieco za mało.

(Garfield) #3

kasa jest luźna... ale nie za luźna :wink:

Foxconn który zaproponowałeś ma słabe chłodzenie chipsetu...

(Equzio) #4

z tych to druga lepsza ale do oc lepsza sa wedlugl mnie asusy

(Darth ReX) #5

Ale ludzie na tej płycie wykręcają E8400 do ponad 4GHz... Poza tym ciężko jest przegrzać chipset.

(Garfield) #6

ok... pomyślę

co do tych już 3 płyt głównych wymienionych w tym temacie... czy zmieści się na nich wentylator CPU Pentagram Karakorum ?

(Mateusz 931) #7

bierz tą pierwszą bardzo dobra płytka,nic jej nie brakuje fsb powyżej 500 spokojnie. nie ma co przepłacać. Z tymi napięciami dobrze by było najpierw sprawdzić, popytaj na purepc.

(Cosik Ktosik) #8

Nie wiem (bo nie sprawdzałem), ale w BIOSie EP35C-DS3R napięcie pamięci może zostać podniesione o 0.7V. Może chodziło o 2V dla DDR3?

Co do chipsetu, to trochę mocno się grzeje.

(Mateusz 931) #9

Czyli z pamiątkami OK ...

Chipset mocno grzeje ale nie wpływa to na wydajność. Tak samo u mnie. Chyba wszystkie nowe gigabajciki tak maja.

(Cosik Ktosik) #10

Z tym chipsetem też nie jest źle. Teraz mam 43C, a w grach dochodzi do 49C.

W Next napisali o tych 2V, a ja w instrukcji mam napisane: DDR2/DDR3 OverVoltage Control +0.1-+0.7V at 0.1 increment.

Tak, więc te 2V to chyba pomyłka.

(Jonek29) #11

Tylko nie radzę kupować P35C-DS3R w wersji Rev.2.1 ma problemy z overclockingiem, po jakimś czasie gdy zmienimy FSB, ustawienie wraca do wartości domyślnych. Było o tym już na forum...

(Garfield) #12

to proszę cię sprawdź u siebie w biosie jak to jest... nie musisz podkręcać napięcia... tylko powiedz czy da się je regulować... prosze :wink:

(Cosik Ktosik) #13

milan.torun , proszę bardzo, zdjęcie prosto z mojego biosu:

Świeżo robione :smiley:

(Garfield) #14

jesteś wielki

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

czyli jeżeli np. pamięci mają napięcie 1.8V to mogę je zwiększyć do 2.5V ! =D> :stuck_out_tongue:

no i o to mi chodziło... dziękuje ci bardzo

(Cosik Ktosik) #15

1,8 to normal, więc 1.8+0.7=2.5. Myślę, że to wystarczy. DDR3 z resztą, tak samo.

(Garfield) #16

dla DDR2 jak najbardziej starczy...

jeżeli chodzi o DDR3, to te pamięci potrzebują jedynie 2.0V :wink:

(Jonek29) #17

Ja płynnie podkręcam do 2,2V, i przy większym FSB chodzą stabilnie...

(Adalbert) #18

"Foxconn który zaproponowałeś ma słabe chłodzenie chipsetu..."

"Płyta główna Foxconn P35A-S (Intel P35 + ICH9R) - Radiator na mostku północnym jest niewielkich wymiarów ale nawet do podkręcania jest w 100% wystarczający" http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2521-30

(Maniekz1985) #19

Gdzie takie rewelacyjne wieści wyczytałeś, pudelek.pl ?? A poza tym jest dużo miedziaków do chipset'u, nie musi być stock'owy. No chyba, że się bierze płyty typu DFI BI z plombami :smiley:

(Darth ReX) #20

maniekz , on cytował milan.torun , który tak się wyraził o podanym przeze mnie foxconnie. Czytaj ze zrozumieniem, przecież tam są wyraźnie cudzysłowy!