Wybór płyty głównej i procesora

Witam.

Chciałbym wymienić mój procesor i płytę główną na nowsze. Mój limit środków to 1500 zł. Zależy mi na szybkości działania gier.

Obudowa (jakby co): Tracer Phantom TRO-979

Opis komputera w podpisie.

Jakie zestawy polecacie? I czy wskazana by była wymiana pamięci RAM?

Stopniowa modernizacja bd wyglądać następująco: pozbywasz się (tj. sprzedajesz) procesora, płyty głównej, pamięci (szkoda tych 4 GB :D). I bierzesz w ich miejsce takie coś:

Procesor:AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/599 zł

Płyta główna:AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/335 zł

Pamięć RAM:A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 OC PLUS+/390 zł <-- jeżeli bd robione OC, a jak nie to: Geil 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 Value/299 zł

Ceny są z esc.pl

Na razie taka zmiana. Z czasem - myślę, że za kilka miesięcy bd mógł wymienić kartę graficzną.

Grafika była wymieniana jakiś rok temu i przy obecnym procku nie była nawet w stanie pokazać swoich możliwości. Twoja propozycja mi nie pasuje, wolałbym coś z Intela i Core i7 - powiedzmy, że limit środków zwiększam do 1850 zł.

Nie pasuje bo AMD…ahh…niech Ci bd fanie Intela :stuck_out_tongue: Na LGA1366 ciebie i tak nie bd stać. Procek: i7 930 (1000 zł) + ogarnięta płyta główna (650 zł) + tylko 2 GB ramu, żeby się zmieścisz w limicie.