Wybor procesora do laptopa Intel czy AMD?

Witam

Mam pytanie odnosnie temperatury tego procesora w laptopie.

AMD Turion ML-37 2000MHz

Czy temperatura w czasie nieuzywania wogole laptopa w tym procesorze powinna wynosic az 66 stopni ?

Czy moze lepszy bylby Pentium M do laptopa, chodzi mi o temperature.

Intel Pentium M 740, 1.73GHz, (FSB-533) 2MB L2

lub ten:

Core Duo T2300E 1.66 GHz

Co o nim sadzicie, mniej by sie grzal od AMD, o ile mniej wiecej, ktory bylby lepszy Core Duo czy Pentium M ?

Laptop nie bedzie sluzyl do gier.

Z gory dziekuje za odpowiedzi :wink:

Lepiej Core Duo, AMD jak narazie nie produkuje dobrych procesorów mobilnych. Jak laptop ma służyć do gier to lepiej kup stacjonarnego bo dobry laptop do gier to koszt ~8000 zł, i rozbudowa laptopa jest trudniejsza niż stacjonarnego i stacjonarny wychodzi taniej.

Mój Sempron ma temperaturę ~70 C i to na nieobciążonym procesorze. Podobno mobilne AMD wytrzymują temperatury do 90 C.

A na swoim gram w różne gry (które mają po 2-3 lata) i działają bez problemu…

Tobi: pisalem wyraznie ze laptop NIE bedzie sluzyl do grania :slight_smile:

senshiro: Sporo ale semprom jest starszy od turiona to dlatego

Jeden uzytkownik pisal na innym forum o tym procku:

Intel Pentium M 740, 1.73GHz, (FSB-533) 2MB L2

słuchanie muzy, internet, filmy, lub jakaś grafika tem. to 47- 53

wedlug mnie roznia spora w stosunku do AMD !

A posiada ktos z forumowiczow moze procesor

Core Duo T2300E 1.66 GHz lub podobny w celu porownania temperatury ?

Używam starszego Turiona w laptopie Acera i nie powiem by jakoś wstrząsająco się grzał. To już bardziej CoreDuo pod Vistą się grzeje 8)

Przy okzazji mam pytanie - dlaczego w biosie nie mogę sprawdzić temperatury procesora? Nigdzie nie ma żadnej opcji dot. temperatury, czy napięcia… Sprawdzam przez Everesta i SpeedFana.

BIOS-y w laptopach to bardzo proste rozwiązania i nie mają zaawanasowanej kontroli nad sprzętem jak w przypadku rozwiązań desktopowych