Wybór procesora i karty graficznej

Witam :slight_smile: mam takie zapytanie chce kupić nowy procesor i mam juz upatrzonego coś takiego “AMD ATHLON II 640 4 x 3GHz” Teraz pozostaje kupić karte graficzna i tu pojawia się problem bo nie wiem co wybrać:( interesuje mnie coś z radeona. Tu pojawia się pytanie jaka wybrać żeby nie muliła procka lub odwrotnie:) Ktoś może mi pomóc???

do tego konfiguracja sprzętowa to:

4Ghz Pamięci ram kingstone PC-6400 800MHz CL5

Płyta główna GA MA 790X DS4

zasilacz Sensonic 500W

Windows 7 64bit

Podaj jaki masz monitor(cale + rozdzielczość) do tego ile masz kasy na procka + grafa. Bo nie wiadomo z jakiego pułapu wybierać.

Sprawdź jaki masz bios bo tutaj jest lista obsługujących procesorów, ale trzeba odpowiednią wersję Biosa. Ale sądzę że o tym wiesz jak już procka wybrałeś.

http://www.gigabyte.pl/products/mb/cpul … s4_1x.html

Chodzi mi o cos do 500 PLN tak żebym np mogł grać w crysisa na wysokich detalach:) i używają do tego opcji AA o ile będzie to możliwe:) Heh i tak będę kupowaćna począyek procek a dopiero później karte:) kolejna sprawa jego da się kręcić??? bo jak widze to nie Black Edytion… a co do karty wiadomo żże by ani proc jej nie ograniczał ani w dowrotna strone. a ten zasilacz który posiadam pociagnie to wszystko???

Monitor 19 calowy BENQ a Największa rozdzielczość 1440 x 900

GeForce GTX 280 i jeszcze w crysisa nie pograsz na takiej rozdzielczości i full detalach z AA (no chyba że ~20 FPS można nazywać graniem), tak więc w 500zł raczej się nie zmieścisz.

AMD ATHLON II 640 4 x 3GHz to nie phenom, a phenomy mają BE, jedynie można odblokować L3, jeśli płyta na pozwala. Więc jeśli stać to AMD PHENOM II X4 955 Black Ed. BOX / 3.2 GHz, AM3 najtańsza wersja BE.

Do 500zł w full detalach będzie ciężko. Więc tak do 500zł dla 1440x900-jeśli nie planujesz zakupu monitora w najbliższym czasie, to 4870 1GB poradzi sobie, nawet w fullhd radzi sobie również. Tylko że to stara konstrukcja o dx11 nie ma mowy, do tego powoli ze sklepów “ucieka” . Warto poczekać wejdą nowe radki 6XXX ceny spadną, do tego nowy GTS450-ale on to raczej tylko dla konkurencji 5770 i to nawet ciut gorzej chyba wygląda.

Warto poczytać testy: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … /9067.html Z testu wynika że 4870 1GB w 1680 bez AA śr 44 a min 33klatek.

500zł dodać ok 100zł i można dostać GTX460 768MB 192BIT tutaj np: http://www.ram.net.pl/product_info.php? … s_id=74083 565zł za GTX460 nawet wersję “okrojoną”, która będzie szybsza i lepsza od 5770 radeona którego cena za 1GB dalej stoi ponad 600zł. 5770 staje się powoli nie opłacalny jak będą spadać ceny geforców.

Pamietaj 1GB na karcie powinno być jeśli planujesz używać AA. Z początku myślałem że masz taką rozdzielczość jak ja, ale ja mam 1680x1050- mi się przypomniało, więc 4870 powinien sobie bez problemów w takiej radzić, do tego można wziąć GTX460, zawsze już będzie na dłużej bo ma dx11 i ogółem pod nią mogą być stery niż pod stare generacji kart. Choć 5770 nie jest taka zła, ma podobną wydajność jak 4870, kilka procent może mniejsza w nie których grach, bo ma tylko szynę 128bit, ale zakup 4870 jest bardziej opłacalny z tego powodu że jest dużo tańszy niż 5770, a 5770 w dx11 sobie nie poradzi(tak jak może to zrobić już GTX460) . Jedyny plus 5770 to niska prądożerność w idle ok 20W a max 108W. Więc jeśli 3/4 czasu przy kompie to nie gry to lepsza opcja z 5770. A jeśli nie będzie Cię stać na taniejącego GTX’a to zostaje 4870, ale one już powoli znikają.

Sry za moją rozprawkę!

Pozdrawiam

EDIT:

Właśnie wyczytałem takie coś: http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … 11117.html

Jest warta 475zł wersja podkręcona, szybsza niż 5770 i z nią właśnie ma konkurować, ale z GTX40 to nie wygrywa.

oka:) wszystko pięknie ładnie:) trochę się pogubiłem przy tych Twoich “wypocinach” :slight_smile: heh żarcik co do ostatniego:)

to może ten palit by się opłacał do tego proca??? jak myślisz??? i czy ten zasilacz to wszystko pociągnie??? bo nie sztuka wepchać wszysko a później coś puścić z dymem:( :frowning: :frowning:

Miało być GTX460 oczywiście.

Ten palit gts450 ? Jego jeszcze nie ma jak się nie mylę, a jeśli już jest, to w jakiś nie licznych sklepach.Premiera ma być za kilka dni, bodajże 15 września… Tylko pamiętaj że ten Palit to wersja podkręcona bo raczej wersja stockowa gts’a450 nie pobije radeona 5770. Ja bym polecał dołożyć i wziąć gtx460, ceny spadają .

Jesli miałeś na myśli Seasonic to spokojnie powinno dać radę. Nie którzy dobierają 460W np Fortrona do GTX460 a on więcej ciągnie.

edit:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Nie … 30882.html

zasilacz o mocy 400 W lub większej (z linią 12 V o wydajności minimum 22A)

To sobie popatrz czy ma 22A.

No własnie o tego Sensonic 500W mi chodzi:) mam do przy obecnej konfiguracji sprzetowej:)

tak wiem ze go jeszcze nie ma jest jakis 450 gin cos tam tylko troche słabszy… no nic zobaczymy i tak pierwszy będzie procesor… a co do niego opłaca się go kupować??? heh napewno bedzie lepszy od mojego althona x2 2.7@3.1:)

To chyba raczej żart. Bo pobiera ok 110W tyle co 5770, a na te 22A prawie nikt się nie patrzy, ktoś chyba przesadził. Taki fortron ma 18A a Chieftec CTG 500W ma 20A, więc specjalnie szukać droższych modeli by trzeba było? A do takie fortrona 460W wsadza się gtx460 a on więcej ciągnie mocy. więc ja wpierw napisałem a później zacząłem myśleć :oops:

Procka to Athlon x3, athlon x4 ewentualnie Phenom x4 najlepiej jeśli stać to BE. Bo 2 rdzeniowe się już dla graczy nie opłaca, chyba że ktoś ma bardzooo niski budżet, a takie osoby zawsze się znajdą. Testy ewidentnie pokazują górę x3/x4 nad x2. Więc bierz to co pozwala budżet.

Czyli mam rozumieć, że ta zasiłka sobie poradzi??? wezme tego althona co podałem wcześniej:)

No chyba będzie mnie stać na to wszystko:) zobaczymy jak z wypłatą będzie:) myślę jednak,że te 1700 na miesiąc wystarczy bo nie kupie wszystkie tak naraz:) taki maniak nie jestem żeby całą wypłate w kompa włożyć:0 mam zasade jak coś robisz rób to z głową:)

Ja też będę brał kompa, jakoś za ok 1500-1600 zależy jak dokładnie oblicze możliwości. Więc Athlon x3 440/445- zależy od ceny. A grafę to albo tą OC GTS450 jeśli już wyjdzie, albo 5770 1GB tylko że za tą cenę radka mam GTX460 :smiley: bo ten mój na socket A mnie już wkurza.

Sprawdź sobie dokładnie co do tej wersji ile ona ma A. Na zasilce powinno pisać. Ale chyba nie powinno być źle. Jak spr dla siebie ile mocy będzie brał kompy na specjalnej stronie, która wylicza na podstawie konfiguracji, to z takim GTX460 z athlon x3 + dysk s-ata,dvdrw, 4 zajęte usb, oraz SB Audigy ok a min jakieś 300 do 350W max polecał. Czyli spokojnie by zasilka 460W wyciągła.

a jaka to stronka??? jest po polsku i czy mozna na niej polegać???

http://www.extreme.outervision.com/psuc … orlite.jsp

Czemu nie można?? To mi kolega polecił kiedyś, a że nie pamiętałem stronki, to ją na jakimś forum znalazłem, a raczej badziew by nie polecali.

Strona po ang, ale wybierasz to co posiadasz i Ci pokazuje, te min i rekomendowane PSU, ale i tak przecież jeśli mi pokazało że max 350W to nie wezmę 400W a wezmę sobie 500W by potem móc rozbudować, nie wiadomo co zmienię kiedyś itp. Na swoim obecnie sockecieA mam ok 300W max pokazane a zasilacz mam chiefteca 450W.

hwh cos nie wiem co gdzie i jak zaznaczyc:(

CPU i rozwijasz listę; RAM rozwijasz listę i dajesz to co masz; video card- karta garficzna tak samo szukasz odpowiedniej na rozwijanej liście;w hard drives wybierasz który na jakim złączu masz;potem nagrywarka;ile zajętych portów usb, potem odpowiednia ilość FANS-czyli wiatraczki, a kończysz naciskając calculate- kalkuluj xD