Wybór procesora i płyty głównej

Witam!

Szykuję się powoli do wymiany sprzętu na nowszy, ale mam dylemat i nie wiem, na co się zdecydować.

Obecnie mój komp bazuje na Athlonie XP 2000+, grafice GF 7300GT 256MB (AGP) oraz 1280MB DDR400.Wszystko to stoi na płycie głównej Asus A7V8X. Jak widać nic rewelacyjnego, jak na obecne czasy. Chcę zmienić go na coś mocniejszego, ale nie wiem jeszcze, w którym kierunku pójść. Na pewno chcę to robić partiami, powoli dokupując nowe podzespoły w miarę napływu gotówki.

Na początek chcę zmienić procesor na jakiś dwurdzeniowiec,najprawdopodobniej na coś z INTELA.

Za zmianą procesora idzie wymiana płyty głównej - tu chciałbym taką, która obsługuje AGP (na wymianę karty graf. jeszcze mnie nie stać). Gdyby jeszcze obsługiwała pamięć DDR, to byłbym wniebowzięty, bo mógłbym przełożyć kostki z obecnego kompa (wiem, że płyty pod Intela mają taką możliwość - patrz niżej). Jeżeli płyta nie będzie obsługiwała jednocześnie dwurdzeniowca, AGP i DDR, to zdecydowałbym się na tańszą opcję (czyli zapewne kupno proca, płyty i DDR, gdyż wydaje mi, że 2GB pamięci DDR2 byłoby tańsze niż dobra karta graficzna na PCI-e). Płyta główna musiałaby posiadać też dwa porty IDE oraz przynajmniej jeden port Serial-ATA - mam dwa dyski twarde i DVD RW na IDE oraz jeden dysk S-ATA.

Poniżej przedstawiam moją opcje :

a. Pentium Dual Core E5200- na dzień dzisiejszy ceny kształtują się od 280 do 300 zł

http://www.allegro.pl/item511350774_int … abrze.html

b. płytę AsRock 4CoreDual-SATA (rev1.02 lub rev2.00 -,płyta dość fajna, bo obsługuje i AGP i PCI-e oraz DDR i DDR2 i ma 2 porty IDE oraz porty SATA - można powiedzieć, że jest to taka “przejściówka” pozwalająca powoli przejść na nowsze komponenty) - ceny tej płyty na dziś to jakieś 230-240 zł

http://www.allegro.pl/item510786685_now … p_wwa.html

Ta opcja to całkowity koszt w granicach 500-600 zł (około 300 zł za procesor i około 230 zł za płytę gł., plus koszty wysyłki).

Czy to dobry wybór? A może znaleźć coś z zintegrowaną grafiką typu HD3200 i kupić to w zestawie płyta główna+procesor ?

Prosze o pomoc.