Wybór procesora. Ktory wydajniejszy?

Witam,

Niedlugo będę kupował laptopa i jako, że mam młodszego brata który lubi sobie w gry pograć to wybor padł na kartę graficzną hd5850 1024mb. Teraz zaczynają się schody czy lepiej kupic i5-460m który pracuje z zegarem 2,53mhz czy zainwestować trochę więcej i kupic 4rdzeniowiec i7-740qm 1,73? Bardziej skłaniałbym się ku temu pierwszemu bo jest dużo tańszy. Jak wiadomo coraz więcej gier zaczyna wykorzystywać 4 rdzenie do obliczeń i moje pytanie brzmi który byłby szybszy w najnowszych grach? Czy i7 o dużo słabszym zegarze przegoniłby i5 o całkiem przyzwoitych parametrach?

Pozdrawiam!

raczej i5, bo wiadomo że jest tańszy, ma lepszy zegar i możesz wykręcić na nim 3.2 Ghz (ale na wykorzystaniu energii to się nie opłaca), i7 lepszy by był jeśli chodzi o zużycie energii

i7, jeśli aplikacja nie wykorzystuje wszystkich rdzeni, podwyższa swój zegar na 2,93GHz.

i5 zresztą też podwyższa, ale na 2,8GHz.

i5 jest wykonany w technologii 32nm i jest dwurdzeniowy, więc jego zużycie prądu i wydalanie ciepła powinno być znacząco mniejsza, co w przypadku laptopów ma duże znaczenie.

i7 jest wykonany w 45nm (im mniej, tym lepiej).

Czyli w grach na pewno i7 będzie lepszy, przy HD5850 powinno być to w jakimś tam stopniu widoczne, jednak ma też swoje wady.

Ponadto laptopy do gier nie nadają się zbytnio. Po pierwsze są nieopłacalne, wydajnością nie grzeszą, a za jakiś czas mogą się pojawić problemy z temperaturą, zwłaszcza w upały. Temperatura z kolei wpływa niekorzystnie na baterię - znacząco skraca jej żywotność.

Myślę, że za cenę jaką dysponujesz kupisz wypasionego PC do gier i netbooka wystarczającego do pracy. Ale oczywiście nie znam twojej sytuacji, więc wybierz co ci bardziej pasuje. :wink:

patrx95 , oba procki obniżają swoje taktowanie w spoczynku, więc nie jest tak, że i5 jest bardziej prądożerny.

Dzięki chłopaki :slight_smile: Napisaliście w sumie wszystko co wiem i nad czym się zastanawiam. Oczywiście też myślałem nad pc ale tutaj dużą wadą jest jego mobilność. No nic będę się dalej zastanawiał. Patrx95 jesteś takim hardkorem żeby podkrecać lapki? :stuck_out_tongue: