Wybór procesora


(Brsq) #1

Witam wszystkich,

poleci mi ktoś jakiś dobry procek w miarę przystępnej cenie, spełniający wszystkie te obecne wymagania (pod Crysisa np.) i mający tam jakąś rezerwę na przyszłość w postaci paru Mhz? :slight_smile:

No, i żeby działał pod taką płytą główną: MSI K8N Neo4 Series (MS-7125).

Planuję teraz upgrade kompa, a w sprawach sprzętu zbytnio obeznany nie jestem, także wszelkie porady bardzo mile widziane. :slight_smile:


(Draak) #2

jaki obecnie masz procesor pod ta płytę


(Brsq) #3

Teraz mam Athlona 64 3500+.


(Kurzyk Zbw) #4

W ten socet nie opłaca się inwestować! Na twoim miejscu podkręciłbym trochę tego procka. Ten procek w Crysis powinien radzić sobie nieźle, choć przydały by się tam dodatkowe Mhz.


(Brsq) #5

W podkręcanie nie chcę się bawić, bo aż tak się na tym nie znam, a coś mi przypadkowo nie wydzie i po procku.

No właśnie o te pare dodatkowych Mhz się rozchodzi, PES 2008 śmiga fajnie, ale np. przy zamieszaniu podbramkowym zaczyna trochę klatkować, w Oblivionie też czasem potrafi przyklatkować.


(Kurzyk Zbw) #6

Jak masz dobry zasilacz to nie powinno sie nic stać ,jeżeli znacząco nie zwiększysz napięcia. Współczesne procesory potrafią "spowalniać" gdy osiągną zbyt wysoką temperaturę, więc o spaleniu nie ma mowy.


(Draak) #7

tak jak kurzyk powiedział nie warto pakować kasę w tą starą podstawkę, lepiej obecny procesor podkręcić przeszukaj forum było o tym wiele razy. Jeżeli gra ci zwalnia w momentach podbramkowych gdzie karta graficzna ma więcej do obliczania to musisz przede wszystkim albo ją podkręcić albo wymienić na szybszą.


(Brsq) #8

Kartę grafiki mam GeForca 7800 GT, to chyba dobra?

Pytam, bo się kompletnie na tym nie znam, to mnie tam nie wyśmiewać. :stuck_out_tongue:


(Kurzyk Zbw) #9

Niezła, ale do Crysisa najlepiej mieć min 8800GTS.


(iwa nike) #10

bez przesady

grają na 7600 GT i sie cieszą że działa :mrgreen:


(Ciupa Michal) #11

mógłby mi ktoś pomóc z tym problemem:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... z%B1dze%F1


(klopas) #12

u mnie tez działa i to bez zacinki...


(Kurzyk Zbw) #13

iwa nike na mojej tez sie nie tnie, ale gram w bodajże w 800:600. Ogólnie grafika u mnie nie zachwyca, a taką grę kupuje sie raczej dla "podziwiania grafiki" a nie męczenia wzroku w niskich rozdzielczościach.