Wybór procesora

Witam wszystkich,

poleci mi ktoś jakiś dobry procek w miarę przystępnej cenie, spełniający wszystkie te obecne wymagania (pod Crysisa np.) i mający tam jakąś rezerwę na przyszłość w postaci paru Mhz? :slight_smile:

No, i żeby działał pod taką płytą główną: MSI K8N Neo4 Series (MS-7125).

Planuję teraz upgrade kompa, a w sprawach sprzętu zbytnio obeznany nie jestem, także wszelkie porady bardzo mile widziane. :slight_smile:

jaki obecnie masz procesor pod ta płytę

Teraz mam Athlona 64 3500+.

W ten socet nie opłaca się inwestować! Na twoim miejscu podkręciłbym trochę tego procka. Ten procek w Crysis powinien radzić sobie nieźle, choć przydały by się tam dodatkowe Mhz.

W podkręcanie nie chcę się bawić, bo aż tak się na tym nie znam, a coś mi przypadkowo nie wydzie i po procku.

No właśnie o te pare dodatkowych Mhz się rozchodzi, PES 2008 śmiga fajnie, ale np. przy zamieszaniu podbramkowym zaczyna trochę klatkować, w Oblivionie też czasem potrafi przyklatkować.

Jak masz dobry zasilacz to nie powinno sie nic stać ,jeżeli znacząco nie zwiększysz napięcia. Współczesne procesory potrafią “spowalniać” gdy osiągną zbyt wysoką temperaturę, więc o spaleniu nie ma mowy.

tak jak kurzyk powiedział nie warto pakować kasę w tą starą podstawkę, lepiej obecny procesor podkręcić przeszukaj forum było o tym wiele razy. Jeżeli gra ci zwalnia w momentach podbramkowych gdzie karta graficzna ma więcej do obliczania to musisz przede wszystkim albo ją podkręcić albo wymienić na szybszą.

Kartę grafiki mam GeForca 7800 GT, to chyba dobra?

Pytam, bo się kompletnie na tym nie znam, to mnie tam nie wyśmiewać. :stuck_out_tongue:

Niezła, ale do Crysisa najlepiej mieć min 8800GTS.

bez przesady

grają na 7600 GT i sie cieszą że działa :mrgreen:

mógłby mi ktoś pomóc z tym problemem:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … z%B1dze%F1

u mnie tez działa i to bez zacinki…

iwa nike na mojej tez sie nie tnie, ale gram w bodajże w 800:600. Ogólnie grafika u mnie nie zachwyca, a taką grę kupuje sie raczej dla “podziwiania grafiki” a nie męczenia wzroku w niskich rozdzielczościach.