Wybór procesora


(Lordykrzys) #1

Witam, mam zamiar w najbliższej przyszłości kupic nowy komputer. Zastanawiam sie na wyborem procesora. Na dzien dzisiajszy wybrałbym AMD Phenom II X4 965 lub Intel Core i7 920. Czy niedługo (2-3 miesiące) mają wyjść jakieś nowe procesory? I jeśli tak to czy jest juz znana ich cena? Bardzo mi zależy na dobrym procku, bo bede go potrzebowal do renderingu. :smiley:


(MarS) #2

A nie lepiej zainwestować w Intel Core i5?

Słów kilka http://pclab.pl/art38488-3.html


(Kaka') #3

lordykrzys ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.


(MaRa) #4

"Wszystkie procesory Core i7-800 i Core i5 mają zablokowany mnożnik uncore - taktowanie pamięci podręcznej L3 i zintegrowanego kontrolera pamięci można zmieniać tylko w Core i7 serii i7-900."

O ile zrozumiałem, zintegrowanie kontrolera pamięci z procesorem uniemożliwia jego przetaktowanie, więc jak ktoś chce mieć szybszy, to musi sobie kupić droższy.

Cóż, tak wygląda "postęp techniczny" :stuck_out_tongue:


(Emilmlo) #5

MaRa

zapomniałeś jeszcze o kontrolerze PCI-E który ma 16 linii.

Ale to nie temat o tym.


(Lordykrzys) #6

A czy niedługo mają wyjść nowe procesory np 6 rdzeniowe?


(Emilmlo) #7

Core i9 6 rdzeni+HT wykonany w technologii 32nm na LGA1366 ma wyjść na początku 2010 roku, cena nie znana, ale niska raczej nie będzie.

6 rdzeniowce na LGA1156 jak na razie nie są w planach, ale na AM3 są planowane Phenomy II X6.

http://www.in4.pl/komentarze_6_rdzeni_d ... ,19260.htm

http://www.in4.pl/komentarze_AMD_Leo_-_ ... ,19267.htm

http://www.egielda.com.pl/?str=news&id=4703

Oby tylko producenci płyt wydali bios z obsługą Phenomów II X6 dla płyt z chipsetem AMD 7xx.