Wybór procesora

Hej, mam do was pytanie. Jaki procesor lepiej wybrać z AMD X2 czy 5000+ na jądrze Brisbane czy 6000+ na Brisbane lub Windsor czy może coś po środku tego? Proszę o podpowiedzi :slight_smile:

zależy jakiego przeznaczenia od tego CPU oczekujesz…

Przeglądanie internetu, grafika czasem lepsze gry.

Jak chcesz grać w “lepsze” gry to lepiej mieć “lepszy” procesor, choć i tak karta graficzna jest ważniejsza.

Podaj dokładną specyfikację kompa, bo może się okazać, że płyta nie obsłuży ci procka który planujesz zakupić.

Płyta główna: Asrock AliveXfire-esata2

Karta graficzna: Radeon HD5550 1GB 128 bit

Pamięć: 2GB DDR2 (800MHz), planuje dodać do tego jeszcze 4GB

Dysk Twardy: WD 1TB Sata II

Zasilacz: Chieftec 450W

I procesor nie wiem jaki… :?

http://www.asrock.com/mb/cpu.pl.asp?Mod … ire-eSATA2

tu masz liste wszystkich obslugiwanych procesorow, mozesz tam i wsadzic procka nie tylko na am2 ale takze i am2+ i am3 pod warunkiem ze zaktualizujesz bios do wersji najnowszej. pozatym przy zakupie np procka am3 patrz na model np HDZ965FBK4DGM(BE) zeby kupic odpowiedni ktory plyta ci osluguje… najlepiej kupic maxymalny procek pod plyte, zreszta nie wiem jakie masz fundusze na to

Patrzyłem na tą listę wcześniej ale nie wiem jaki będzie najlepszy. Chciałem coś z AM2

Bez sensu pchać się w AM2, skoro płyta obsługuje zdecydowanie nowsze i wydajniejsze konstrukcje. Nie wiem ile chcesz przeznaczyć na procesor, ale proponuję zastanowić się nad Athlonem II X3.

najlepszy z AM2 bedzie x2 6400+ 3,2mhz

mam go obecnie w kompie, chcesz to moglbym sprzedac jak chcesz na am2