Wybór procesora

Siemka, mam problem chcę kupić sobie nowy procesor aczkolwiek nie mam pojęcia jaki. Ma on głównie posłużyć grom. Mój w tej chwili jest taki: Intel Core 2 Duo CPU E8400 3GHz, moja karta graficzna to GTX 660 2 GB , 4 RAM, win 7 64 bit, płytę główną z MSI P35 Neo. Do tej pory wyrabiał z wszystkimi grami lecz kupiłem Crysisa 3 no i już są dość niezłe zacinki(kurde a myślałem, że jeszcze troszkę ten procek pociągnie ^^). A chcialbym w tym roku kupić jeszcze Battlefield 4, Cod Ghosts i Assassin"s Creed IV, więc lepiej się przygotować. na to. Głównie to do tych gier wymienionych powyżej. Najlepiej żeby nie był za drogi. ;d Proszę o rady i pomoc.

jaki zasilacz?

Q6600 - koniecznie G0 koszt około 250zł.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

zasilacz 500V z Deusa nowiutki :slight_smile: Specjalnie kupiony do karty graficznej

Dodane 07.08.2013 (Śr) 21:15

mrFreeze proszę, mógłbyś mi dać link do tego procesora ? :slight_smile:

Dodane 07.08.2013 (Śr) 21:22

dokładna nazwa zasilacza to Deus G1 500W

http://allegro.pl/podzespoly-bazowe-4226?string=q6600

Dużo na licytacji. Wymiotło te procki sam taki kupowałem jakiś czas temu i było tego od zatrzęsienia.

Przeniesione do odpowiedniego działu, następnym razem proszę zwracać uwagę na to gdzie rozpoczynasz wątek.

okej, dzięki cena w sam raz. Szukałem dokładnie czegoś takiego. Jak myślisz na ile czasu będzie on wystarczył? I nie będzie trzeba zmieniać płyty głównej ani nic z tych rzeczy? PS: Ja w tych tematach zielony to nie śmiej się :smiley:

Wszystko zależy od tego czego wymagasz i oczekujesz jak odpalisz na max detalach nawet na q6600 myślę, że i tak będą lagi. Gram sporadycznie i tylko w gry typu FPP (więc m.in. BF3) ale ja mam inne podejście u mnie gra musi działać nie mam wymagań graficznych byle nie było lagów. Nie ma sensu inwestować w żaden inny procesor na tej platformie jak nie będzie wystarczać mocy będziesz musiał pomyśleć o zmianie platformy.

http://www.anandtech.com/bench/product/56?vs=53

jak chcesz większej mocy to sprzedaj płytę z prockiem i ramem, dołóż kasy i kup coś z nowej serii…

Aby Crysis działał na średnich, i reszta tych bułeczek co mają jeszcze wyjść w tym roku. Już zamówiłem :slight_smile: spodobał mi się ;d